Rittichovi po této sezoně skončí dvouletá smlouva dohromady na pět a půl milionu dolarů a může se stát nechráněným volným hráčem.

Český gólman po loňském příchodu Švéda Jacoba Markströma z Vancouveru odchytal v tomto ročníku jen patnáct zápasů, v nichž vychytal čtyři výhry, měl průměr 2,90 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,4 procenta. Jednou udržel čisté konto.

Petr Mlíkovský (vpravo) s formou na bábovku, která je už nedílnou součástí kabiny jihlavských hokejistů. Od té doby, co visí na stropě, vyhráli sedm zápasů v řadě.
Forma na bábovku a snídaně. Rituál, co funguje, se nemění, usmívá se Mlíkovský

Rittich se po přesunu zařadí do týmu jednoho z vážných kandidátů na zisk Stanleyova poháru, protože Toronto je aktuálně s devětapadesáti body z jedenačtyřiceti utkání druhým nejlepším týmem soutěže za Coloradem. Calgary naopak ztrácí na pozice pro play off šest bodů.

Torontu v posledních deseti zápasech chyběl kvůli zranění v dolní části těla Andersen. V roli jedničky ho zastoupil Jack Campbell, který vychytal vítězství při všech svých jedenácti startech a překonal tím rekord NHL v počtu výher od začátku sezony.