Na konci květnového šampionátu šéf svazu Tomáš Král uvedl, že i díky rekordní návštěvnosti skončí akce v zisku v řádech desítek milionů korun. Podle předběžných neauditovaných údajů však dosáhl zisk 450 milionů korun před zdaněním. Na mistrovství vydělaly podle zástupců hokejového svazu i veřejné rozpočty, na daních a pojištěních získaly 1,3 miliardy korun.

"Finanční výsledek několikanásobně překonal původní představy a očekávání," uvedl v tiskové zprávě Král, který byl zároveň předsedou organizačního výboru. "Vyplatilo se, že jsme uplatňovali přísnou rozpočtovou kontrolu a náklady udrželi na plánované úrovni. Na druhé straně tržby z prodeje vstupenek, které tvoří takřka tři čtvrtiny příjmů, byly o čtvrtinu vyšší, než předpokládal rozpočet," doplnil Král.

Rozpočet MS byl s ohledem na kurz eura a řadu proměnných položek stanoven na 650 až 700 milionů korun a zástupci ČSLH od začátku tvrdili, že základním cílem je neprodělat. Zejména proto, že na 64 zápasů turnaje zavítalo 741.690 fanoušků, což je nový rekord mistrovství, zvýšil se zisk ČSLH.

"Myslím, že se nám podařilo dobře nastavit ceny vstupenek a chci poděkovat v první řadě fanouškům, kteří dokázali, že jsme hokejová země. Jestliže se podle řady odborníků jednalo o nejlépe připravený šampionát v historii, z našeho pohledu šlo jednoznačně o ekonomicky nejúspěšnější šampionát, který jsme pořádali," dodal Král, jenž už krátce po skončení turnaje potvrdil, že Česko se bude ucházet o pořádaní dalšího MS dříve, než se původně plánovalo. Ideální prý bude rok 2023.

Hokejové MS dostalo z veřejných rozpočtů podporu 160 milionů korun, podle Krále pak získal stát, kraje či obce osmkrát tolik. "Mistrovství potvrdilo, že podpora podobných akcí se při důsledné kontrole nákladů, dobrém marketingu a rozumně nastavených cenách veřejným rozpočtům vyplatí," uvedl prezident hokejového svazu.

Zisk z MS chce ČSLH použít hlavně na podporu mládeže, jak již dříve avizoval. A to ve střednědobém horizontu. "Díky výsledku můžeme do mládeže investovat dvojnásobek toho, co před několika lety. Nečekaně dobrý výsledek umožní, abychom část výnosů poslali přímo mládežnickým klubům," řekl Král.