"Radek je zkušený hráč a v průběhu přípravného kempu nám předvedl, že pro Hurricanes může být užitečný," uvedl generální manažer Caroliny Jim Rutherford. Vedení týmu již před sezonou naznačilo, že by Dvořáka chtělo využívat zejména při hře v oslabení. "Jeho všestrannost a zkušenosti poskytují našim trenérům více možností při skládání sestavy," dodal Rutherford.

Rodák z Tábora působil v minulé sezoně v Davosu. Po jeho vyřazení z play off švýcarské ligy se na konci března dohodl na angažmá v Anaheimu. Za Ducks sehrál devět utkání a vstřelil čtyři branky, v play off se do sestavy nedostal.

Dvořák v NHL hrál za Floridu, New York Rangers, Edmonton, St. Louis, Atlantu, Dallas a Anaheim. Má na kontě rovných 1200 utkání a v historickém pořadí mezi českými hráči je čtvrtý za Romanem Hamrlíkem (1395), Jaromírem Jágrem (1391) a Robertem Holíkem (1314). Mezi všemi aktivními hráči mu patří sedmé místo. Nasbíral 581 bodů za 223 branek a 358 asistencí. V play off má na kontě 39 utkání a sedm bodů za dvě trefy a pět asistencí.

Účastník olympijských her v Salt Lake City 2002 figuruje v širší nominaci trenéra Aloise Hadamczika na únorovou olympiádu v Soči.