Hned po prvním tréninku v Přerově si jeho kvalit všiml hlavní kouč Miloš Říha a vyzdvihl Nečasovo sebevědomí. „Vím, že jedině pokud předvádím svou hru, můžu ukázat, co ve mně je. Snažím se hrát, na co mám, tvořit, být u puku, je pak vidět, že jsem sebevědomý, což mě jenom těší,“ zamýšlel se.

Martin Nečas patří mezi sedm hráčů se smlouvami u klubů NHL, kteří na reprezentační soustředění plné mladíků i nováčků dorazili. A možnost letní přípravy s národním týmem si pochvaluje. „Budu dvakrát denně na ledě, nemusím nikam jezdit. Jsou tady kvalitní hokejisté, takže půjde o pět prospěšných dní,“ nepochyboval.

Parta je dobrá, do města nepůjdeme

Se spoustou hráčů se musel poznávat. I vzhledem k věkovému průměru Říhova výběru však nezaznamenal žádný problém. „Pár kluků jsem neznal, nikdy jsme se neviděli. Už jsme se ale poznali a vytvořili dobrou partu,“ usmíval se Martin Nečas. „Jde o první kemp, přípravu, musíme makat na ledě i v posilovně,“ odpověděl na otázku, jestli s novou partou stihnou navštívit Přerov. „Město určitě neoblehneme,“ žertoval.

Velkým kamarádem by na srazu mohl být s Petrem Mrázkem. Šestadvacetiletý gólman je novou tváří Hurricanes a ani on na srazu nechybí. „Tady jsem ho viděl poprvé, je to fajn kluk. Těším se, říkal, že si to tady užijeme,“ zmínil Nečas.

Ve Spojených státech už letos jeden kemp absolvoval. Na konci června se představil vedení Caroliny jako jeden z největších objevů pro další sezonu. „Bylo to příjemné zpestření léta. Se všemi jsem se tam potkal, dojmy byly výborné. Cítil jsem se tam dobře. Musím říct, že hra na menším hřišti mi vyhovuje víc,“ prozradila dvanáctka loňského draftu.

Během zmíněné návštěvy USA dostal i pokyny, na co by se během přípravy doma měl zaměřit.

„Říkali mi, že mám pracovat na buly hlavně na mé silné straně na bekhendové. Odešli totiž dva praváci, co hráli buly, takže to tam teď trošku chybí. Snažím se tak trénovat,“ řekl Nečas.

Také podobné instrukce naznačují, že by český talent mohl mít v sestavě Caroliny důležitou pozici. „Určitě vím, že šance dostat se do týmu je tam velká. Když do kempu přijedu připravený, budu hrát. Pro mě je to výzva, moc se těším a uvidíme,“ uzavřel Martin Nečas.

Zubřan Klimeš si nečekaně zachytal s reprezentací
Přerov V týmu Zubrů patří mezi opory, Lukáš Klimeš se řadí mezi brankářskou elitu druhé nejvyšší soutěže. To, co čtyřiadvacetiletý gólman zažil během úterního dopoledne, však překonává veškeré jeho dosavadní hokejové zážitky. Během reprezentačního kempu v Přerově se totiž zranil Matěj Machovský a trenéři národního týmu poprosili o výpomoc mezi tři tyče klub z hostitelského města.

„Byl to zážitek. Ráno jsem snídal a zazvonil mi telefon. Dozvěděl jsem se, že mám jít na led,“ popisoval celou anabázi přerovský brankář.

Čekali byste obavy, či respekt? „Spíš jsem se těšil. Nervozita na trénink nepatří,“ kroutil hlavou Klimeš.

Rozdíly mezi klasickým tréninkem a nájezdy reprezentantů ale zaznamenal. „Byl to pořád hokej, ale měl vyšší tempo a byl rychlejší,“ pousmál se gólman.