Hlavním městem českého hokeje se v posledních dvou letech stalo Brno. Parta zpod Špilberku dává jasně najevo, že si extraligové žezlo nenechá jen tak vzít. O to větší pifku má na Kometu konkurence. 

„Jestli jsme pro protivníky terč nebo ne, je nám jedno. Pořád si hrajeme svoje,“ řekl gólman Marek Langhamer.

Hokejová extraliga 2018/2019.Mezi nejsilnější vyzyvatele v boji o titul patří už tradičně Třinec, Liberec a také Sparta. Ta čeká na titul už dlouhých jedenáct let a nároční pražští fanoušci to nesou dost těžce. Vrátit titul do Prahy má nový trenér, slavný Němec Uwe Krupp.

„V české lize nejsou příliš velké výkonnostní rozdíly, všechny zápasy jsou těžké, padesát na padesát. Nikdo jasně nedominuje, liga je velmi vyrovnaná,“ řekl Krupp o nejvyšší soutěži. 

Boj o diváky

Vedení extraligy chce překonat loňský rekord v návštěvnosti a atakovat hranici dvou milionů. Jak to ovlivní televizní přenosy hned na dvou stanicích?

Zájem o hokej v Česku vytrvale roste, v minulé sezoně do ochozů zavítalo přesně 1 985 460 fanoušků (průměr 5455 diváků na zápas), nejvíc v historii. „Budeme se snažit, aby průměrná návštěvnost neklesla a naopak se to ještě někam posunulo,“ uvedl ředitel extraligy Josef Řezníček. 

Otázka je, jak docházku na zimní stadiony ovlivní „souboj televizí“. Ve vysílání přímých přenosů bude tradičně pokračovat Česká televize, nově ale do hry vstupuje také O2 TV. Místo tří zápasů týdně se tak na obrazovkách může objevit až pět utkání. Úterý a neděli  má ČT, konkurence se zmocnila středy (bude-li se hrát), pátku a nově také soboty, na kterou připadnou televizní dohrávky či předehrávky. 

„Může to mít určitý vliv na návštěvnost, ale věřím, že živá zábava přímo na stadionu zůstane pro fanoušky nadále dostatečně silným lákadlem,“ řekl Řezníček. 

Bez výrazných osobností

Hokejoví nadšenci se museli smířit s odchodem několika výrazných osobností soutěže – kariéru ukončili Petr Kadlec, Jaroslav Bednář, Ondřej Veselý či Karel Pilař, pokračovat zřejmě nebude ani sparťanská legenda Jaroslav Hlinka. Nejlepší střelec minulého ročníku Tomáš Mertl odešel z Plzně do KHL. 

O favoritech už řeč byla, ale co outsideři? Těžká šichta čeká na nováčka z Karlových Varů, skromný tým bez velkých hvězd. „Podceňují nás, ale my všem ukážeme, že se pletou,“ hlásí kouč Martin Pešout. Příliš se nečeká také od slábnoucího (hráčsky i finančně) Chomutova. 

Jak to dopadne? Extraligová opona jde vzhůru.