Jejich týmy se sice utkaly čtyřikrát během necelého týdne, ale sourozenci na sebe příliš času neměli. "Bereme to úplně profesionálně. Po zápase není čas ani zajít na večeři. V základní části na to čas byl, ale teď určitě ne," řekl Marián Hossa.

Rodinné vztahy proto do hokeje bratři v play off nemíchali. "Na ledě se vůbec nebavíme, je to úplně jiná situace než v základní části. Já si nevšímám toho, když je na ledě on, a on si nevšímá mě," řekl osmadvacetiletý útočník Atlanty. "Marcel si hraje svoji hru a já se snažím hrát svoji. Jemu to teď vyšlo lépe," řekl Marián Hossa, který v základní části skončil šestý v kanadském bodování a v tabulce střelců dokonce pátý.

Souboje svých synů v play off sledovali každý večer z hlediště rodiče Hossovi. S otcem Františkem, bývalým trenérem slovenské hokejové reprezentace a nynějším koučem popradského celku, prý po zápase hru krátce vždy probrali. "Radí nám jako trenér i jako každý jiný otec, ale není to nic vážného," poznamenal pětadvacetiletý Marcel.

Sourozenci do série vstupovali s vědomím, že pro jednoho z nich sezona a naděje na titul skončí. "Ale takový je hokej, s tím se musí žít," dodal útočník Rangers, kteří s Atlantou ani jednou neprohráli. "Měli jsme dobrý start," řekl Marcel Hossa k sérii. "A musíme dál hrát ze zajištěné obrany a vytvářet si gólové šance," poukázal na herní taktiku Rangers.

Na posledních vítězstvích v New Yorku se podle něho podepsalo i místní pověstné publikum. "Věděli jsme, že nás tu bude čekat plné hlediště a připraví nám skvělou atmosféru," uvedl.

Připustil, že mužstvo má teď vysoké sebevědomí. "Hrajeme každý to, co máme, každý ví, jaký je jeho úkol. Hrajeme maximálně, vydáváme ze sebe sto procent. V play off je to úplně jiný hokej, každý může vyhrát," podotkl.

Naopak Mariánovi se v play off nedařilo. "Nejsem spokojený," řekl. Pokoušel se dostat do šancí, ale nebylo jich tak mnoho. Jeho řada prý nehrála, jak by si představoval, nevytvářela tolik příležitostí jako v základní části, proto také premiéra klubu v play off neměla dlouhé trvání. "Takovou situaci jsme si vůbec nepředstavovali," přiznal.

Rangers podle něj naopak hráli disciplinovaně a jako celek velmi dobře. "Těžko se přes ně dostává, mají to dobře propracované. Mají výborné přesilovky a umějí je využít," konstatoval. Zvlášť vyzdvihl první pětku soupeře s kapitánem Jaromírem Jágrem. "Hrají výborně, je těžké je zastavovat. Rozhoduje to, že umějí využít všechny šance, které si vytvoří," řekl uznale.