Slavný otec

Petr Klíma, bývalý český reprezentant, který v NHL válel v Detroitu či Edmontonu, nynější trenér prvoligové Kadaně, otec Kevina, totiž k hokeji přivedl také Kellyho, Kevinovo dvojče.

V tuto chvíle je to otázka napůl zodpovězená. První část má kladné řešení. Hradec si zavázal Kevina, který byl doteď v klubu na hostování ze Sparty. To se změnilo v přestup.

„Kevin nás během svého působení v našem týmu přesvědčil, že je to výborný hráč s velkým potenciálem do budoucna. Výborně zapadl do týmu a jelikož i on měl zájem na dalším působení v Hradci, byla naše domluva na dlouhodobém kontraktu velmi rychlá. V tuto chvíli máme již podepsanou smlouvu o jeho přestupu se Spartou Praha, proto můžeme tuto dobrou zprávu sdělit našim fanouškům,“ řekl generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera.
Posily hokejistů Hradce? Mazanec či Klíma O.K. Jinak to byl propadák

Nakonec zápasy se Spartou byly asi nejlepším razítkem na Klímův přestup. Doma dal vítězný gól báječnou střelou v přesilovce, v Praze zazářil při výhře 3:2 dvěma brankami a asistencí.

Jednání začala

Jeho brácha Kelly, dvojče, hrál v posledním roce v AHL, což je vlastně druhá liga za NHL. Rozhodně nic špatného. Předtím v ECHL, tedy o patro níž. Jeho čísla však rozhodně nejsou zanedbatelná.

Předminulou sezonu v Norfolk Admirals si v 27 utkáních připsal 28 kanadských bodů za 14 gólů a 14 asistencí. Poslední ročník strávil na farmě Arizony v Tucsonu. Za 31 utkání nastřílel šest branek a jednou asistoval.

Tím - a také jménem Klíma - zaujal, což přiznal hradecký manažer Kmoníček v chatu, který vede pravidelně s fanoušky: „Už jsem absolvoval i jednání s jeho agentem v USA. Prozatím však není jasné, zda půjde za bráchou do Česka.“

Až další týdny ukážou, zda se akce dvojčata v Mountfiledu uskuteční.

Předkolo hokejového Generali play off Tipsport extraligy: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Hráč číslo 1: U Mountfieldu lehká volba...