Hradec venku prožil střeleckou explozi. Zatímco za minulých osm utkání dal jen devět gólů, tentokrát v Třinci hned šest.

"Třinec je v obraně takový otevřenější, nám tam něco napadalo po dorážkách. Na šest gólů bychom venku něco mohli vybojovat, ale rozhodla naše nemohoucnost v úvodu třetí třetiny. Dostat dva góly v oslabení, to se jen tak nestává," řekl hostující útočník Jiří Šimánek.

Východočeši ve Slezsku dvakrát smazali dvougólovu ztrátu. Dotáhli vedení Třince 0:2 i 2:4, jenže na začátku posledního dějství si nechali při vlastní přesilovce v rozpětí 17 vteřin dát góly od Marka Růžičky a Martina Adamského.

"On už start do druhé třetiny byl to samé. Tam to byla dvě střídání dva góly, ale to jsme ještě dotáhli. Jeden gól v oslabení se může stát, ale po dvaceti sekundách další, to je obrovská chyba," kroutil hlavou Šimánek.

Hosté jako by se nepoučili z jiných zápasů Ocelářů, kteří jsou v oslabeních nebývale produktivní. Svěřenci Jiřího Kalouse si dnes v početní nevýhodě připsali už dvanáctý a třináctý gól v ročníku. "Oni to hrajou chytře, vyčůraně. Adamský čekal na naši chybu, my mu tam puk hodíme. Musíme to hrát jinak," řekl Šimánek.

Pozitivním zjištěním pro Východočechy bylo, že oba zápasy ve dvou dnech fyzicky bez potíží zvládli. Po týdenní chřipkové epidemii, která řádila v královéhradecké kabině, na výkonu nebyly žádné stopy.

"Točili jsme to na čtyři lajny a hráli jsme to trošku jinak než se Zlínem, kde jsme se chtěli do soupeře tlačit. Tady jsme to hráli zezadu, tak tím se nějaké síly pošetří. Síly nechyběly, rozhodly to úplně jiné věci," poznamenal Šimánek.

Hradec má v aktuální sezoně s Třincem zoufalou bilanci. Ze tří zápasů neurval ani bod, při prohrách 0:6, 1:5 a 6:8 navíc devatenáctkrát inkasoval. "S nimi to chce hrát z defenzivy. My to hráli relativně stabilně, ale z osmi gólů jsme jim sedm připravili sami," dodal Šimánek.