Poloprázdné hlediště české hokejisty trochu zklamalo a zároveň překvapilo, když po jejich odpoledním zápase diváky čekal večerní hlavní chod v podobě souboje Kanady s Ruskem.

"Čekali jsme trošku, že ta atmosféra bude jiná, hlavně když po nás hrála Kanada s Ruskem," řekl obránce Roman Polák. Je si ale jistý, že na turnaji v Torontu se nic podobného opakovat nebude. "Těším se, až budeme hrát první zápas proti Kanadě a ještě v Torontu, to bude něco neuvěřitelného. I kdyby na nás měli celou dobu bučet, tak to chce člověk zažít," uvedl Polák.

Psali jsme: Voráček: Víme, co máme v kabině. Do turnaje jdeme se sebevědomím

Třicetiletý zadák ví, o čem mluví. Dres slavných Toronto Maple Leafs oblékal v posledních dvou sezonách. Přestože v závěru té minulé si odskočil do San Jose, s nímž neúspěšně usiloval až do finále o Stanley Cup, nyní už je znovu hráčem kanadského celku.

Spoluhráčům dá tipy na restaurace

"Nemůžu se dočkat, až tam budeme hrát," řekl Polák. Spoluhráčům by mohl v kanadském městě dělat průvodce. "Ale toho se asi vzdám. Dám pár tipů na restaurace, ale průvodce nechám na někoho jiného," usmál se.

Z přípravy, kterou má český tým pod vedením Josefa Jandače za sebou, má velmi dobrý pocit. "Každý bod a zápas je pro nás něco dobrého, zvlášť jak nás všichni podceňovali, že neuhrajeme bod ani v těch přípravných zápasech. To nám dodá zdravé sebevědomí, i když nic se nemá přehánět, že bychom tam létali, jako kdybychom vyhráli MS. Ale trochu toho zdravého sebevědomí nám to dá. Dokázali jsme, že můžeme hrát s každým," řekl Polák.

Obránce Roman PolákZdroj: ČTK/Paprskář Pavel

Čechům se to podařilo proti silné sborné, ale rovněž naposledy proti skvěle bruslícímu Výběru Severní Ameriky složenému z hráčů do 23 let. "Musím říct, že jsme měli velmi dobrý start. Ve druhé třetině jsme to trochu otevřeli a nebýt výborných zákroků gólmanů, mohlo to být jinak," uvedl Polák. "Toho se musíme vyvarovat, dávat si na to pozor a držet celých 60 minut. Byli jsme lépe připraveni než oni. Oni start podcenili. My jsme věděli, co hrají. A šli jsme do toho po hlavě," prohlásil.

Polák si pochvaluje dobrou partu

Důležité podle něj je, aby se hráči z obrany i útoku na ledě neustále doplňovali. "Pomůže to, když drží ta pětka pospolu a není tam pak rozdíl mezi útokem a obranou. V první třetině se nám to dařilo, pak jsme od toho upustili, ale zase jsme se k tomu vrátili," řekl Polák.

Také čtěte: Vydařená generálka na Světový pohár: Češi udolali mladíky ze zámoří!

"Je to týmový sport a já musím říct, že většinu zápasu hrajeme jako tým. Když jsou někdy pasáže, kdy tak nehrajeme, tak nás podržel gólman. Když je za vámi dobrý gólman, tak vše může být jinak," uvedl.

Hodně se mu zamlouvá parta, která se v kabině na mimořádně sledovanou akci sešla. "Vyhovuje nám to nejen na ledě, ale jsme pospolu i venku. Chodíme na večeře. Čím je parta víc pospolu, tím lépe to funguje i na ledě," řekl Polák.