Poprvé v kariéře se představil v rodné Ostravě navlečen do dresu nenáviděné Sparty a podal heroický výkon. Brankář Martin Falter, který ve vítkovickém týmu začínal a jeho otec už dlouhá léta pracuje ve vedení ostravského klubu, nyní jako výkonný ředitel, lapil dvaačtyřicet střel a výraznou měrou se podepsal pod výhru 6:3.

„Co na to řekne táta? Bude nespokojený, vždyť prohráli, ale na druhé straně mu jeho kluk vyhrál, což ho bude těšit,“ usmíval se sedmadvacetiletý hrdina Sparty, který odchytal v letošní sezoně třetí extraligové utkání, a všechna byla vítězná.

Výsledek vypadá jasně, ale ono to tak snadné nebylo.

Vítkovice už v domácím utkání s Libercem vsadily všechno na jednu kartu, vlítly do toho stejně jako dneska, ale naštěstí skončila první třetina 1:1, což byl dobrý základ do dalšího průběhu utkání.

V úvodu vás Vítkovice doslova drtily. Ten tlak byl velký…

První třetina rozhoduje. Když jí prohrajete 0:3, tak se vám hraje těžko. Vyrovnaný stav po úvodní dvacetiminutovce, navíc na vítkovickém ledě, a po tom průběhu, to vám dodá sebevědomí. Hned se hraje lépe.

Už po 28 vteřinách třetí třetiny jste dostali gól na 2:2. To vám určitě radost neudělalo…

Myslel jsem v šatně, že to můžeme urvat na 2:1. Asi v tom byla trochu nekoncentrovanost. Nikdo z nás nečekal, že můžeme takhle rychle inkasovat. Jirka Burger to přede mnou výborně tečoval.

Vás to ale nijak nezasáhlo a během chvíle jste dvěma trefami rozhodli…

To bylo strašně důležité. Jestli jsem v tu chvíli věřil, že to udržíme? Víte jak to v hokeji chodí, nikdy nemáte nic jistého. Myslím, že až gól na 5:2 byl na jistotu. Vítkovice sice ještě snížily, ale už jsme si to pohlídali.

Jak jste prožíval návrat do Ostravy?

Hlavně jsem si hodně zachytal, ale to je dobře. Vždycky je lepší být pod palbou, než tam jenom stát. Celkově to bylo v klidu. Už jsem tady chytal loni s Kladnem, nebylo to pro mě nic nového. Je to ale trochu rozdíl, když přijedete se Spartou.

Proběhlo nějaké hecování s vítkovickými hráči?

Už po zápase s Brnem mi kluci psali nějaké esemesky, ale v rámci sportovnosti, vždyť jsem tady absolvoval letní přípravu. Oni se těšili na mě a já na ně. Kdo byl nejaktivnější? Šturcík (Szturc) mi tam něco napsal a nakonec mi dal i gól, což mě trochu mrzí.

Vypsal jste nějakou prémii do kabiny?

Já jsem na to úplně zapomněl. Přijeli jsme do Ostravy brzo, tak jsem se šel ještě projít. Ale jo, něco do kabiny klukům spadne.