Po prvním dějství vedli Piráti 2:1, ale ve druhé třetině třikrát inkasovali a do třetí části šli s dvoubrankovou ztrátou. "Jelikož jsme šli do třetí třetiny za stavu 2:4, tak jsou to pro nás zlaté dva body. Takové obraty se často nedějí, takže jsme za to rádi, ale stejně se musíme zaměřit na to negativní, protože takových zápasů máme hrozně moc," řekl zkušený forvard Ivan Huml k občas divokým výsledkům Pirátů.

Během druhé třetiny Severočeši inkasovali celkem třikrát, na obrat z 1:2 na 4:2 přitom stačilo Olomouci 11 třel. "Myslím, že jsme horší třetinu v sezoně nezahráli. Byli jsme pomalejší, slabší a prohrávali jsme souboje. Můžeme být rádi, že skončila jenom 0:3, protože výkon, který jsme předvedli, neměl s extraligou nic společného," prohlásil Huml.

Gólmani bez pomoci

Chomutov po třetím inkasovaném gól - téměř přesně v polovině základní hrací doby - střídal brankáře. Tomáše Krále nahradil slovenský reprezentant Ján Laco. "My našim brankářům moc nepomáháme a dostáváme hodně gólů, což je pro ně hrozně těžké," odtušil Huml. "Mluvíme o vysokém počtu inkasovaných branek, ale nedaří se nám to změnit. Doma musíme dát pět šest branek, abychom vyhráli za dva body," doplnil Huml.

Sám měl velký podíl na tom, že Chomutov nakonec dovedl duel do vítězného konce. Pod výhru se podepsal třemi body za dva góly a nahrávku, čímž vylepšil svou bilanci v sezoně na 20 bodů z 21 odehraných utkání za 12 branek a osm asistencí. Pětatřicetiletý kladenský rodák nejprve ve čtvrté minutě vyrovnal na 1:1 a poté zachránil svůj tým trefou na 4:4 při power play jen 40 vteřin před koncem základní hrací doby.

Spolupráce s Vondrkou šlape

Michal Vondrka připravil svému spoluhráči snadnou práci, když zatáhl puk za bránu, odkud o mantinel poslal přihrávku právě na najíždějícího Huml, který ho doklepl do sítě.

"Vyplynulo to ze hry. Po zápase Michal říkal, že tušil, že tam někdo bude. Já jsem mu říkal, že jsem tušil, že to udělá. Byla to náhoda, nahrávka naslepo, ale šla mi přímo na hokejku. Byla to krásná přihrávka, která překvapila celou obranu Olomouce," popsal s úsměvem na tváři Huml.

I první gól Pirátů padl po jeho spolupráci s Vondrkou. "Puk se tam odrazil na střed, kde stál Marek Tomica, který přiťuknul na Michala Vondrku a já jsem jenom šlapal do brány, protože jsem viděl, že jeho střela nebyla moc prudká. Tak jsem tam strčil hokejku a snažil se kotouč tečovat, což se povedlo," uvedl Huml.

TAKÉ ČTĚTE: Oceláři deklasovali Zlín, Pardubice doma padly. Tygři dál vítězí