Je jasné, že do zápasu půjde Dynamo v pozměněném složení. Ve středu večer dorazili dva noví hokejisté. V Praze přistál švédský obránce Oscar Eklund, jiný způsob dopravy pak z Itálie zvolil útočník Brian Ihnačák.

„Na začátku mi navigace psala deset hodin, ale hodně sněžilo, a tak to vystoupalo na třináct. A to jsem manželce řekl, že to zvládneme za devět. Bylo to dlouhé a jsem rád, že jsem tady,“ líčil Ihnačák po příjezdu.

Trenér Uwe Krupp.
Kruppova výzva. Nikdo si nemůže krýt zadek, říká

Oba hráči včera zvládli první společný trénink s pardubickým týmem. Přišli do mužstva, kterému patří poslední příčka.
„Nejsme v nejlepší situaci, ale je nový rok a jedeme dál. Nejde se dívat pouze dozadu, každý bod nám pomůže, na jejich získávání budeme denně pracovat,“ řekl třiatřicetiletý Ihnačák.

Velké vytížení

Právě oba nováčci v Dynamu k tomu mají pomoci. „Počítáme s jejich velkým vytížením, na oba kluky čeká pořádná porce práce. Budou pro nás klíčovými hráči,“ plánuje asistent trenéra Petr Čáslava.

Zatímco Ihnačák už Českou extraligu poznal ve třech klubech, pro Eklunda půjde o premiéru.

„Oscar má zkušenosti z nejvyšší švédské i finské ligy, navíc hrál ve švédské reprezentaci. Věřím, že se stane lídrem naší obrany, bude platný i v přesilovkách. Brian zase umí jazyk, určitě bude pro nás obrovským přínosem na led i do kabiny,“ doplnil Čáslava.

David Pastrňák, hvězda Bostonu.
Premiéra. Pastrňák si zahraje Utkání hvězd

Mountfield HK, Sparta, Litvínov a nyní Pardubice. Ihnačákovi začíná čtvrtá štace na českém území. „Tipsport extraligu, kterou považuji za velmi kvalitní soutěž, jsem hrál naposledy v minulé sezoně. Celá soutěž mi přijde velmi vyrovnaná,“ poznamenal útočník.

Potom hrál ještě ve Švýcarsku, v tomto ročníku ovšem v soutěžních zápasech Ihnačák nenastupoval. „Mně je jedno, zda mi sezona začíná v září, listopadu nebo v lednu. To mě nezajímá, jsem tu od toho, abych do každého střídání šel na sto procent,“ vzkázal.

Řeší hlavně sebe

S dnešním soupeřem Pardubičtí v této sezoně získali tři body. Za výhru v prodloužení a prohru v nájezdech.

„Nedíval bych se na to, že jsme v Plzni v první čtvrtině vyhráli a doma s ní bodovali. Předně se musíme soustředit sami na sebe, pracovat na své hře a jít postupně zápas po zápasu. Pracujeme i na naší taktice, řešíme hlavně obranné a střední pásmo,“ uvedl trenér Čáslava.

HC Kometa Brno.
Kometu čeká náročný měsíc. Leden je zlomový, uvědomuje si Štencel