Kdo očekával v úvodu utkání opatrnou bitvu, mýlil se. Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně a diváci se v první desetiminutovce rozhodně nenudili. Jako první zahrozil domácí Jiří Polanský, jehož únik musel hasit až skvělým zákrokem gólman Frodl. Na druhé straně pálil z prostoru mezikruží tvrdě Pour, ale Hrubcův beton byl připraven.

Semifinále hokejové extraligy mezi HC Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno.
Těsnou bitvu rozhodlo prodloužení. Kometa v prvním semifinále s Libercem padla

Postupně však Indiáni převzali iniciativu. Milan Gulaš se proháčkoval až před Hrubce, kde plzeňského útočníka na poslední chvíli fauloval Martin Růžička. Nabídnutou početní výhodou Plzeň nepohrdla. Nick Jones vypálil od modré čáry, Hrubec neudržel kotouč ve své výstroji a Jaroslav Kracík pohodlně dorazil puk do sítě.

Hosty vstřelená branka povzbudila a nadále pokračovali v dobývání Hrubcovy svatyně. Plzeňský Frodl neměl příliš práce a mohl přihlížet nádherné akci Milana Gulaše. Útočník Indiánu získal na vlastní modré čáře kotouč a vydal se ihned jako blesk směrem k třinecké brance. V útočném pásmu se zkušený forvard pěknou stahovačkou zbavil obránce a následně vystřelil zápěstím nechytatelně k levé tyči.

Plzeň přestřílela Oceláře v první části poměrem 16:8 a vstupovala s dvoubrankovým polštářem do druhé třetiny.

Dvojnásobná přesilovka nepomohla

Domácí tým mohl vrátit do kontaktu Martin Adamský, jehož pokus orazítkoval tyčku branky gólmana Frodla. Následně však putovali na trestnou lavici v rychlém sledu Indrák a Kovář, který zbytečně podrazil gólmana Hrubce, a Oceláři měli k dispozici přes minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

Trenér Komety Libor Zábranský (vlevo) a kouč Liberce Filip Pešán.
Filip Pešán vs. Libor Zábranský. Souboj trenérských veličin začíná

Škodovka však těžkou situaci zvládla na jedničku a kromě Róthovy prudké střely, která skončila v lapačce Frodla, toho více Třineckým nedovolila.

Indiáni poté přečkali i další početní nevýhodu a sami udeřili po jejím skončení. Oceláři ztratili puk a náhle se čtveřice plzeňských hráčů vydala na steč proti jedinému obránci Třince Guntisu Galvinšovi. Milan Gulaš, který vedl po levé straně celé přečíslení, zachoval chladnou hlavu, naznačil střelu a poté na zlatém podnose přichystal kotouč Kovářovi, jemuž pouze stačilo správně nastavit hůl.

Vítězný závěr

Plzeňští hokejisté šli do druhé přestávky za tříbrankového náskoku, ale Třinec zbraně rozhodně nesložil. Michal Kovařčík byl faulován Lukášem Pulpánem a nařízeno bylo trestné střílení. Exekutor Martin Růžička potvrdil roli kanonýra a po precizně zvládnutém forhendovém blafáku zasunul puk za Frodla.

Škoda si však svůj náskok vzala deset minut před koncem třetí části zpět. Gulašovu střelu po konci přesilové hry Hrubec neudržel a číhající Jan Kovář měl na brankovišti již snadnou práci.

Třetí čtvrtfinálový zápas mezi hokejisty HC Kometa Brno (v bílém) a Hradce Králové.
Finále na dosah. V hokejovém play-off jde dnes do tuhého

Čtvrtá trefa Západočechů definitivně zlomila odpor Třince. Škodovka dovedla utkání do vítězného konce, ale na radost či odpočinek příliš času není. Ve čtvrtek od 17.00 hodin čeká oba týmy druhé utkání semifinálové série.

Třinec – Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)Branky a nahrávky: 45. Růžička z trestného střílení – 11. Kracík (Jones, Indrák), 16. Gulaš (Kovář), 34. Kovář (Gulaš, Straka), 50. Kovář (Gulaš).
Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr.
Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:29. Diváci: 5161. Stav série: 0:1.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Adámek, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Růžička – Werek, Novotný, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Indrák – Kantner, Nedorost, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Kladno (v bílém) hostilo ve třetím kole baráže České Budějovice.