Od třináctigólového výprasku v Prostějově a následném ustalování sestavy najel obměněný „sešívaný" tým opět na vítěznou vlnu a z následných šesti zápasů jich vyhrál pět.

„Hodně hráčů odešlo, v kabině nás zůstalo jen pár. Nevěděli jsme, jak vše bude dál a kteří noví kluci přijdou. Od té doby ale už jsme spolu něco odtrénovali, zvykli si na sebe a lajny si spolu sedají. Sestava tolik nerotuje a na ledě už to je znát," pochvaluje si Ronald Knot, ve 22 letech nejmladší kapitán v profi soutěžích.

Odešlo devět hráčů

Příliš optimismu ale v Edenu nepanovalo, když odešlo devět hráčů, kteří patřili k těm nejlepším, co měl trenér Milan Razým k dispozici. Do české extraligy zamířila pětice Mikulík, Tuominen, Dragoun, Jiránek a brankář Hylák, do slovenské trio Hraško, Markovič, Drtina a do prvoligové Kadaně Chlouba.

„Když si na to vzpomenu, tak jsem rád, že dýcháme. Snažili jsme se v rámci možností shánět hráče a moc si ceníme, že se vrátili kluci jako Honza Novák, který měl sám chuť pomoct. Ostatní museli přijmout nižší odměny, protože klub musel přehodnotit financování. Přišli prostě ti, co chtějí hrát a je vidět, že opravdu chtějí," cení si hráčů, kteří přišli, ale i těch, kteří zůstali, trenér Milan Razým.

PSALI JSME: Slavii hrozí krach. Co bude s hokejem v Edenu?

Nedochytaná premiéra

Jak si vedou hráči, co odešli do nejvyšší soutěže? Nejlépe na tom jsou Michal Dragoun v Hradci Králové a bývalý kapitán Slavie Milan Mikulík v Karlových Varech, kteří si pravidelně připisují body. Ostatní na tom jsou o poznání hůře.

Ve slovenské nejvyšší soutěži se ve svých klubech ihned zařadili mezi opory klubu obránci Hraško s Drtinou.

Nejhorší situaci si „užil" brankář Alexandr Hylák. Přestoupil do trápící se Plzně, při premiéře proti Spartě odchytal třináct minut a za stavu 0:3 šel střídat. Poté dostal čtyři ve Vítkovicích a doma proti Liberci odešel z ledu po půlhodině za stavu 0:4 v zápase, po němž plzeňští padli na poslední místo tabulky.

Hylák pak stál v bráně u překvapivé výhry v Třinci, na nějaký čas jej poté vystřídal Sochůrek a když se vrátil, lovil v Brně ze své branky puk hned sedmkrát při prohře 5:8.

Jak si vedou hráči, co odešli z Edenu:Milan Mikulík útočník, Karlovy Vary: 6 zápasů/1 gól /3 asistence /4 body (Slavia 9 1 7 8)
Henri Tuominen útočník, Karlovy Vary: 5 0 1 1 (Slavia 12 2 3 5)
Peter Hraško obránce, Zvolen: 6 1 4 5 (Slavia 12 0 3 3)
Jaroslav Markovič útočník, Martin: 2 0 1 1 (Slavia 12 0 7 7)
Roman Chlouba útočník, Kadaň: 8 3 2 5 (Slavia 12 1 4 5)
Michal Dragoun útočník, Hradec Králové: 8 2 2 4 (Slavia 10 2 9 11)
Marek Drtina obránce, Nové Zámky: 6 1 4 5 (Slavia 12 1 3 4)
Tomáš Jiránek útočník, Mladá Boleslav: 6 0 0 0 (Slavia 12 2 2 4)
Alexandr Hylák brankář, Plzeň: 5 zápasů 1 výhra průměr 5,36 (Slavia 9 z 6 v 2,31)

Chytil šanci za pašesy

Jeho místo v brankovišti Slavie převzal mladík Frodl, který si vede výborně. „My jsme to o něm věděli. Trenér brankářů Roman Málek s ním pracuje už od doby, co jsem tady. I když moc příležitostí v minulé sezoně nedostal, tak když ano, zhostil se jí dobře. Je to výborný gólman," chválí trenér Razým svou brankářskou jedničku. „Všechno špatné je k něčemu dobré. Tím, že Saša Hylák odešel, se pro Dominika Frodla otevřela cesta," dodává.

O další vítězství budou slávisté na domácím ledě bojovat už dnes odpoledne v Edenu, kde přivítají poslední tým tabulky, kadaňské Trhače. Dalo by se říci, že půjde o jasnou záležitost, ale posledních pět vzájemných zápasů těchto soupeřů skončilo v normální hrací době remízou.

A jak dnes? Běžte se podívat, začíná se v 18 hodin.

ČTĚTE TAKÉ: Krize v pokladně, krize na ledě. Slavia nyní doufá v lepší zítřky