Čeští útočníci Zbyněk Irgl s Josefem Vašíčkem si v úterním utkání Kontinentální ligy na ledě Čechova shodně vylepšili své osobní statistiky o dva body. První přispěl k vysokému vítězství Jaroslavle 9:5 dvěma trefami, druhý jeden gól vstřelil a na další přihrál.

Domácím nevyšel úvod duelu a po první třetině prohrávali už 0:3. Druhou sice dokázali vyhrát a snížit na rozdíl dvou branek, častým vylučováním se ale o možnost bojovat o body do posledních minut připravili.

Lokomotiv totiž každý jejich prohřešek proti pravidlům tvrdě trestal. V přesilovkách nastřílel čtyři góly, tedy přesně tolik, jaký rozdíl byl mezi oběma mužstvy po skončení zápasu.

Trefili se i další dva Češi. Zatímco Josef Straka jistil vítězství Čerepovce nad Atlantem Mytišči třetím zásahem domácích, Jaroslav Bednář jen mírnil porážku Nižného Novgorodu od Balašichy.

Rušné utkání prožil i Leoš Čermák v dresu Novosibirsku. V Chabarovsku se totiž bojovalo nejen hokejovým uměním, ale i pěstmi. Borci Amuru vyvolali za nepříznivého stavu 0:4 bitku, po níž rozhodčí udělili tři tresty do konce zápasu, dva osobní tresty na 10 minut a další dva čtyřminutové za hrubost.

Změnit vývoj utkání se ale domácím ani tak nepovedlo. Novosibirsk vyhrál vysoko 6:1, na čemž se dvěma asistencemi podílel i Čermák.

Viťaz Čechov - Jaroslavl 5:9 (za hosty Irgl 2+0, Vašíček 1+1)
Čerepovec - Atlant Mytišči 3:1 (J. Straka 1+0 - Novotný 0+1)
Nižnij Novgorod - Balašicha 3:5 (za domácí Bednář 1+0)
Chabarovsk - Novosibirsk 1:6 (za hosty Čermák 0+2)
Petrohrad - Spartak Moskva 3:4 PP