Cestu za třetí výhrou v řadě načal šťastnou trefou Andrej Kudrna. „Dali jsme gól z ničeho, jinak byla první třetina vyrovnaná. Velmi důležité v zápase s takovou atmosférou,“ kvitoval trenér Uwe Krupp.

Sparta rozjela gólostroj až ve druhé části. V přesilové hře se nejprve prosadil Miroslav Forman a zapsal si tak 200. bod v extraligové kariéře. „Čekal jsem na něj docela dlouho. Kluci mi každý zápas říkali, že už to padne a tím mě možná trochu zbrzdili,“ culil se zkušený útočník.

Jubilejní zápis sebou nesei jednu nepříjemnou část – příspěvek do týmové kasy. „Už létaly nějaké dost nesmyslné desetitisíce . Říkal jsem, že dám dva, tak snad to usmlouvám,“ vyprávěl dobře naladěný Forman.

Hodně důležitý moment

Na jeho branku rychle navázal Michal Řepík, který se zjevil na levém křídle úplně volný a rychlým švihem nedal Denisu Godlovi šanci. Rytíři sice snížili, ale domácí si tříbrankový náskok vzali zpět po třinácti sekundách zásluhou Jana Buchteleho. „Výborné střídání. Hodně důležitý moment,“ líbilo se Kruppovi.

Kladno ještě gólem na chvíli zdramatizovalo zápas, Sparta však ve třetí části pojistila výhru dvěma brankami. Prosadili se Lukáš Rousek a Matúš Sukel. „Jsme rádi, že jsme po týdnu volna nezaspali. Pokračujeme dále a snad natáhneme šňůru zase co nejvíce,“ podotkl střelec poslední branky.

Sparťané si kromě výhry mohli užít i střet s Jágrem. Výsledek? Hokejovou legendu pustili jen k jedné asistenci. „Byl to můj idol, když jsem vyrůstal, takže zajímavá motivace. Nijak extra jsme se na něj ale nechystali,“ dodal Sukel.

Pražané si vítězstvím 6:2 pojistili pozici na čele extraligy. Na Plzeň mají šest bodů náskok, ale také dva zápasy k dobru. Příště se představí opět na domácím ledě, a to v pátek, kdy přijede Hradec Králové (Mountfield hrál ve středu Ligu mistrů).

Sparta Praha – Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Říčka, Sukeľ), 23. Forman (Pech, V. Růžička), 24. Řepík, 30. Buchtele (Forman) – 30. Zikmund (O'Donnell), 36. Melka (Jágr). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváků: 17220 (vyprodáno).

Sparta: J. Sedláček – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek, Košťálek, Piskáček – Smejkal, Tomášek, Řepík – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček.

Kladno: Godla – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka – Zikmund, O'Donnell, Jágr – Réway, Machač, Jelínek – Redlich, Melka, Strnad – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – (od 25. Bílek).