Jágr se dočká téměř třiadvacet let poté, co za sebou v Pittsburghu naposledy zavřel hráčskou kabinu a odešel rozdávat radost na další slavné hokejové adresy. Když se řekne Jágr, mnoha lidem se ale vybaví právě Pittsburgh, kde fanoušky oblíbený hráč hokejově vyrůstal po boku takových velikánů, jakými jsou Wayne Gretzky či Mario Lemieux

Oba dva nakonec dokázal v lecčems předčít. Lemieuxe třeba v počtu nastřílených gólů v NHL, Gretzkyho zase ve statistice odehraných zápasů v nejslavnější hokejové soutěži světa. 

Jaromír Jágr
Plánuje Jágr návrat? Musím začít hubnout, řekl. Rozehrát by se mohl ve Slavii

Jágrovy statistiky v Pittsburghu jsou obdivuhodné. V jeho barvách odehrál přes osm stovek utkání a nasbíral 1079 bodů. Dvakrát získal Stanley Cup, pětkrát se stal vítězem kanadského bodování. I jeho obdivuhodný zápis, který nikdo z českých hokejistů zatím nepřekonal, pochází z Pittsburghu. Těsně před koncem roku 1999 si proti New Yorku Islanders připsal sedm branek v jediném zápase. K výhře 9:3 přispěl třemi góly a čtyřmi asistencemi.

18. února to bude proti Los Angeles Kings velká sláva. Každý z přítomných fanoušků obdrží transparent s Jágrovým jmémen a číslem 68, navíc jako dárek dostanou figurku ztvárňující právě Jaromíra Jágra a slavnému hokejistovi bude věnovaný předzápasový program. 

I sám oceněný by měl být přítomen. Na svůj instagramový účet si totiž nahrál video, na němž přijímá telefonát. Volají mu právě z Pittsburghu. „Pittsburgh? 18. února? O.K., budu tam,“ slíbil a vše zakončil slovy, že přichází domů.