Zápasy Sparty a Kladna v O2 areně bývají atraktivní, bylo tomu tak i v této sezoně. Podzimní střet dokonce viděla plná hala a stejné by to mělo být i v úterý 8. března.

Výtěžek ze zápasu však nemá plynout do kasy Rytířů či Sparty, v tomto případě hostujícího celku, ale měl by pomoci obětem války na Ukrajině. Takový je plán hokejového génia.

Rekonstrukce zimního stadionu v Kladně se nyní hodně zrychlila, už se pokládá nová střecha a opravuje fasáda čelní budovy.
Hokejový domov Jágra bude mít i třetí patro, Kladno mu dalo zelenou

Ačkoliv má Jaromír Jágr v Rusku spoustu přátel, vždyť zde několik let hrál za sibiřský Omsk, v tomto případě chce pomoci obyvatelům sousední země, aktuálně znepřátelené, napadené a krvavě zkoušené.

Deníku Sport Jágr řekl, že šlo o jeho myšlenku, kterou rychle probral jak s šéfem O2 areny Robertem Schafferem, tak s majitelem Sparty Karlem Pražákem. Oba prý souhlasili.

Jágrův tým je v Praze lákadlem

Kladenský klub by nepořádal první zápas v O2 areně. Už při výluce NHL, kdy měl na soupisce pět hvězd slavné soutěže (kromě Jágra i Tomáše Plekance, Marka Židlického, Jiřího Tlustého a Tomáše Kaberleho), tady organizoval duely se Slavií, Pardubicemi a Brnem. Pokaždé bylo plno, stejně tak při pozdějších duelech se Spartou.

Vladimir Putin je vášnivým hráčem ledního hokeje.
Car s dobře seřízenou hokejkou. Jak se z Putina stal nejlepší kanonýr všech dob

Pro Kladno bude utkání zřejmě poslední na dlouhou dobu. Ještě má sice teoretickou šanci vyhnout se baráži, ale spíše do ní spadne a pak bude mít skoro nekonečné šestitýdenní volno.

Pokud se mu povede pomoci dobré věci, bude to v dlouhé pauze vzpruha.