Jágr vyrazil do zámoří už jako velmi mladý a postupně se vypracoval v jednu z nejvýraznějších postav v historii nejslavnější hokejové soutěže.

Získal mnoho trofejí a mnohokrát byl i vyhlášen nejlepším hráčem. V roce 1999 mu tenhle primát ale těsně unikl. Nyní se po čtvrtstoletí setkal s člověkem, kterému za ztrátu ocenění může „vděčit“.

Jaromír Jágra během své kariéry v Pittsburghu Penguins.
Jágr a záhada brambor, pilot letadla i láska k herečce. NHL vzpomíná na legendu

„Tohle je novinář, který hlasoval v roce 1999. Každý novinář může hlasovat, kdo je nejlepší hráč. On je z Pittsburghu a hlasoval proti mně. Kdyby hlasoval pro mě, tak jsem vyhrál. Protože hlasoval proti mně, tak jsem prohrál o jeden bod,“ vysvětlil Jágr ve videu, kde je právě s oním žurnalistou.

„Ale už nevadí. Po 25 letech jsem mu odpustil, jsme znova přátelé,“ dodává vzápětí se smíchem a oba muži si nakonec podají ruce a přátelsky se obejmou.

Zdroj: Youtube

Jágr dorazil do Pittsburghu, aby zde byl přítomen slavnostnímu aktu, při němž místní klub NHL, v němž začínal svou zámořskou kariéru, vyvěsí u stropu arény dres zkušeného hokejisty s číslem 68, které navíc navždy vyřadí ze svého repertoáru.