Litoměřice do boje o život vstoupily nejlépe, jak mohly. V první části sahaly lžící do kelímku s jogurtem, ale do úst vkládaly pravý kaviár. Z minima vytěžily skoro maximum, když po teči Kropáčka a bombě Marcela vedly 2:0. Kladno se poctivě lopotilo, víc než tyčku Zikmunda však nevytěžilo a ještě mohlo být rádo, že Brízgala lapil sólový nájezd Voženílka.

A tak se vkradla na hole Jágrova výběru nervozita. Ve druhé části už nebyl tak dominantní, šancí ubylo a tu největší právě Jágrovi kryl výborný Král. Když už to vypadalo, že hosté náskok udrží, tak přece jen Kladenští snížili po bleskové dorážce produktivního obránce Nashe.Třetí třetina původně nabídla jenom kladenský scénář. Rytíři drtivě soupeře zatlačili. Říha bombou z úhlu vyrovnal a brzy po něm se prosadil dorážkou Kružík. Obrat pak vyšperkoval prvním gólem v sezoně Jágr, když ranou švihem využil přesilovku. Výborně zaplněný stadion aplaudoval svého hrdinovi, ten ale později měl i kopec smůly.

Když totiž ex-kladenský Jánský v přesilovce snížil, měl Jágr na holi definitivní pojistku, po přihrávce Plekance však mířil do tyče a z protiakce Průžek využil pěkné souhry a vyrovnal. K litoměřické smrti chybělo už jen 118 vteřin!
Stadion pak přežil i tutovku Machače pět vteřin před sirénou, dokonce i gól Melky v prodloužení, který rozhodčí neuznali kvůli přihrávce rukou.

Rozhodnout musely až nájezdy, ve kterých hosté zakončovali dokonale a trojice Jirásek, Korkiakoski a Kadlec jim vystřílela postup do play off. Domácí se netrefili ani jednou, Jágr svůj nájezd ani nezakončil střelou.

Kladno – Litoměřice 4:5 po nájezdech (0:2, 1:0, 3:2 – 0:0).

Branky a nahrávky: 34. Nash (J. Strnad, Melka), 42. J. Říha (Vildumetz), 47. Kružík (T. Kaut, Nash), 50. Jágr (Plekanec) – 6. Kropáček (Smetana, Klejna), 16. Marcel (Voženílek), 50. Jánský (Marcel, Smetana), 58. Průžek (M. Kadlec, Korkiakoski), roz. náj. Jirásek.

Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Kehar, J. Říha, P. Hořava, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Š. Bláha, Vildumetz, J. Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Redlich.

Litoměřice: Tomáš Král – Pavlas, Marcel, Klejna, Smetana, Dluhoš, Jebavý, Havlík – Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – Ščegolkov, D. Merta, Jánský – Průžek, Svoboda, J. Dvořák – Kropáček, Štohanzl, Jirásek.