Právě tam by totiž měl Jágr zamířit. „Dohodl se s Calgary na roční smlouvě. Oznámeno to bude zřejmě až Jágr dorazí do města, ale k dohodě už došlo,“ uvedl Elliotte Friedman, uznávaný komentátor kanadské sítě Sportnet. Informaci potvrdily i další zdroje.

Skoro souběžně se zprávou, že Jágr bude hrát v další sezoně za Calgary, oznámili představitelé St. Louis Blues, že česká legenda zamítla jejich nabídku. Generální manažer Doug Armstrong o víkendu oslovil Jágrova agenta Petra Svobodu, číslo 68 ale dalo zjevně přednost Kanadě.

Rozumí si s koučem

Proč? Jedním z důvodů by mohl být trenér Glen Gulutzan, který trénuje Flames. Jágr se s ním potkal už při svém krátkém působení v Dallasu a prý si docela padli do noty. Nejproduktivnější Evropan v historii NHL navíc nikdy předtím nehrál za kanadský klub.

O mladém a talentovaném týmu Calgary se v souvislosti s Jágrem spekulovalo už v uplynulých týdnech a měsících, na začátku září se ale proti těmto zvěstem rázně ohradil generální manažer Brad Treliving. „Nevím, odkud se ty fámy vzaly,“ řekl tehdy šéf Flames o možné podpisu smlouvy s českým veteránem.

Od té doby se věci zřejmě změnily. Fakt je, že Jágr musel kývnout na o poznání nižší plat, než na jakém trval v minulosti. Podle informací z Kanady si za rok v Calgary vydělá „jen“ milion dolarů, další milion může dostat na bonusech.

Pro srovnání v minulé sezoně na Floridě inkasoval 5,5 milionu dolarů. Navíc daně v Kanadě jsou vyšší než ve Spojených státech.

Jágra ale žene do pokračování v NHL i jiná motivace než ryze finanční. V nové sezoně totiž může zaútočit na letitý rekord legendárního Gordieho Howea a stát se hokejistou s nejvíce odehranými zápasy v dějinách NHL. K unikátnímu počinu mu chybí 57 utkání. Dosud jich má na kontě 1711, nasbíral v nich 1914 bodů za 765 gólů a 1149 asistencí.

Jágr zatím v NHL působil v osmi různých klubech. Budou plápolající Plameny z Calgary tím devátým a posledním?