V těchto dnech měl ve Švýcarsku probíhat hokejový světový šampionát. V rámci mistrovství se Češi měli utkat se Slováky a právě v den plánovaného federálního derby si Jágr na sociálních sítích neodpustil rýpnutí do tradičního soupeře. "Ahoj HR. Dnes bychom za normálních okolností hráli na MS se Slováky a určitě bychom jim to nandali, ale asi by to bylo těsný, neni mi 20," napsal hokejové rodině, jak nazývá komunitu svých fanoušků, v neděli. Svým statusem chtěl také upozornit na virtuální derby s charitativním rozměrem.

Co napsal, se ale hrubě nelíbilo Jozefu Golonkovi. Čtyřnásobný československý medailista z mistrovství světa si slova zkušeného českého hokejisty nedal líbit. "Jágr byl pan hokejista, ale toto by si neměl dovolit," myslí si. "Sportovní historie pozná víc velkých hráčů, ale nezažil jsem, aby se v takovém duchu někdy vyjádřili Beckenbauer, Jordan nebo Messi," vzpomněl další legendy svých sportů.

"Když nemá respekt vůči jakémukoliv soupeři, měl by se raději kousnout do jazyka," doporučuje kladenskému hokejistovi Golonka, který získal dvojici cenných kovů i na olympijských hrách a později vedl slovenskou reprezentaci jako trenér.