Ačkoliv oslavil už osmačtyřicáté narozeniny, stále prohání po ledě nejen puk, ale klidně i o tři desetiletí mladší protihráče. Jeho Kladno sice z extraligy sestoupilo, ale on sám se v ročníku rozhodně neztratil. Za sebou má však daleko bohatší kariéru než působení ve středočeském městě.

Nejvýraznější stopu zanechal v zámořské NHL, kde jeho umění obdivovali hned v několika klubech. Ve většině historických statistik najdeme jméno Jaromír Jágr na těch nejpřednějších místech.

A na tom úplně nejvyšším se ocitl i v anketě, v níž odborní novináři NHL hlasovali o tom, kdo byl nejlepším pravým křídlem v historii NHL, respektive od roku 1967. Až za kladenským odchovancem zůstaly takové osobnosti jako Brett Hull, Jari Kurri nebo třeba Teemu Selanne.

S prvenstvím se pochlubil dokonce sám hráč. "Nerad se chlubím, vim moc dobře, že pýcha předchází pád. Uvědomuji si, že bez Boha, rodičů a lidí kteří mi pomohli, bych nikdy nic nedokázal , ale dnes udělám výjimku. 13 novinářů NHL hlasovalo o nejlepší pravé křídlo od 1967-2020. 10 z nich mi dalo na první misto. Děkuji. Moc si toho vážím," napsal na sociální sítě.