Stach překonal výkony Václava Prospala, který v sezoně 2004/05 v dresu Českých Budějovic zaznamenal 88 bodů a 60 asistencí. Prospalovi, který tehdy jako hráč Tampy Bay působil na jihu Čech při výluce v NHL, stačilo k této bilanci 39 utkání.

Jeho tažení ze zámoří musel s velkou radostí sledovat i majitel týmu Jaromír Jágr.

Na reakci však na Kladně musí počkat - Jágr zatím "mlčí" na twitteru i facebooku.

"Beru to jako úspěch a kdyby mi to někdo řekl před sezonou, nevěřil bych mu. To jsem ještě ani nevěděl, že nějaký takový rekord drží Václav Prospal. Jenže ten tehdy hrál 39 zápasů, a kdyby hrál tak jako já, dal by bodů sto padesát," usmál se David Stach a poděkoval celému týmu v čele s Víťou Bílkem, který z jeho přihrávek těžil nejvíc.

Ano. O devět let starší Bílek zase vylepšil střelecký rekord na 45 gólů z 51 zápasů a předčil dosavadní maxima Patrika Finka ze sezony 1998/99 v dresu Znojma a Jaroslava Roubíka z Ústí nad Labem z minulého ročníku, kteří nastříleli 38 gólů.

Druhý skončil v produktivitě Roubík, který zaznamenal v 51 duelech 73 bodů a zařadil se na druhou pozici i s 33 góly a 40 asistencemi. Bílek skončil se 70 body třetí.

Nejproduktivnějším obráncem byl se 40 body za osm gólů a 32 přihrávek ze 48 duelů Kanaďan Brendon Nash z Kladna. Nejtrestanějším hráčem se stal s 161 minutami jeho spoluhráč Václav Skuhravý.

Brankářské statistiky ovládl David Honzík z Jihlavy, který měl nejnižší průměr 2,16 obdržené branky na zápas a nejvyšší úspěšnost zákroků 93,70 procenta. Stejně jako Jaroslav Pavelka z Litoměřic, Lukáš Mensator z Kladna, Jakub Soukup z Ústí nad Labem, Alexandr Hylák ze Slavie a Luboš Horčička z Prostějova také udržel třikrát čisté konto.

Celkových 364 zápasů navštívilo 615.545 diváků, což je v průměru 1691 na zápas. Diváckému zájmu jasně vládly České Budějovice, jejichž 26 domácích duelů navštívilo 142.783 příznivců, tedy v průměru 5492 na zápas. S tím by se v extralize Jihočeši zařadili na čtvrté místo za Brno, Pardubice a Spartu.