V přestřelce bodovali i ostatní čeští hráči. Dvě přihrávky si stejně jako Jágr připsal Marek Židlický, zatímco Patrik Eliáš po akci Martina Havláta skóroval. Devils v utkání ani jednou neprohrávali, ale v průběhu zápasu přišli i s přispěním jedné asistence Jakuba Voráčka o vedení 3:0 a 4:3.

Definitivně strhl vítězství na stranu New Jersey ve 48. minutě Dainius Zubrus.

"Dobře jsme začali, ale bylo špatné, že jsme pak ztratili vedení. Ale nevzdali jsme se. Po vyrovnání se hrálo od nuly a ve třetí třetině jsme vítězství strhli na svou stranu," řekl klubovému webu Jágr.

Potěšil jej vítězný start do sezony, protože v minulém ročníku Devils čekali na výhru až do osmého zápasu. "Víme, že nás to stálo účast v play off. Musíme od začátku hrát sebevědomě a sbírat body," doplnil Jágr, který vylepšil svůj rekord NHL ze zahajovacích zápasů na 37 bodů za 11 branek a 26 asistencí z 21 utkání.

"Nebyl to typický hokej, na který jste u Devils zvyklí. První polovina utkání byla dobrá, hráli jsme, jak se venku má, ale v závěru druhé třetiny jsme je nechali dostat se do zápasu. Ve třetí pak kluci prokázali hodně velkou odolnost a několikrát mě zachránili. Bylo to utkání, které bychom loni v těchto chvílích asi ztratili," přiznal Cory Schneider, který v létě převzal post brankářské jedničky po ikoně Devils Martinu Brodeurovi.

Gudas terčem kritiky

Taky další početná česká kolonie vstoupila do sezony vítězně, když Tampa Bay s trojicí Ondřej Palát, Radko Gudas a Andrej Šustr udolala Floridu 3:2 v prodloužení. Asistenci u vítězné trefy si připsal brankář Ben Bishop, jenž přihrávkou na útočnou modrou čáru založil během střídání hostů rychlou akci.

Čeští hráči nebodovali, ale Gudas na sebe upozornil tvrdým naražením Scottieho Upshalla, který byl po střetu otřesen. Trenérovi Floridy Gerrardu Gallantovi se zákrok, který zůstal bez trestu, vůbec nelíbil. "Byl to úder na hlavu a nikdo si toho nevšiml? To je pro mě zklamání," reagoval kouč, jenž si na lavičce Panthers odbyl premiéru.

Vítězný debut v NHL prožil český útočník Andrej Nestrašil z Detroitu, který porazil Boston 2:1.

"Byl jsem hodně rád, když jsem ráno viděl své jméno v nominaci na zápas. Je to vzrušující," uvedl třiadvacetiletý rodák z Prahy. Nestrašila za výkony v přípravných zápasech chválil trenér Mike Babcock, do sestavy mu rovněž pomohlo zranění Pavla Dacjuka.

Plekanec a Hudler pomohli k výhře

V dobré střelecké pohodě odstartoval nový ročník Tomáš Plekanec, který po středečních dvou gólech do sítě Toronta skóroval i ve Washingtonu. Kladenský odchovanec vyrovnal v 51. minutě střelou z pravého kruhu na 1:1 a v páté sérii penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Montrealu 2:1 Brendan Gallagher.

Plekanec v nájezdech neuspěl, ale v prodloužení skvělým obranným zákrokem zabránil vstřelit gól Brooksi Laichovi.

Gólovou formu má i Jiří Hudler, který vstřelil branku ve druhém utkání za sebou a pomohl Calgary k výhře 5:2 na ledě Edmontonu. Olomoucký rodák zvýšil v páté minutě na 2:0, navíc si připsal asistenci. Hlavní postavou zápasu byl Mason Raymond, který dal hattrick. Naopak tři vstřelené góly Coreyho Perryho přišly vniveč, neboť Anaheim přesto prohrál v Pittsburghu 4:6.

Martin Hanzal byl společně s Mikkelem Boedkerem jediným hráčem, který překonal Ondřeje Pavelce. Český gólman zbylých 26 střel zlikvidoval a dovedl Winnipeg na ledě Arizony k přesvědčivé výhře 6:2. Hosté položili základní kámen úspěchu už v úvodní třetině, v níž vstřelili čtyři branky. Útočník Blake Wheeler se dokonce prosadil v deváté minutě během patnácti sekund dvakrát.

Výsledky NHL

Buffalo – Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Girgensons – 34. Skille, 53. Atkinson, 58. Anisimov. Střely na branku: 22:40. Diváci: 18.215.

Philadelphia – New Jersey 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Branky: 40. a 40. Simmonds, 36. Giroux (Voráček), 45. Lecavalier – 26. a 59. Cammalleri (na obě Jágr, na první Židlický), 13. Ryder, 23. Henrique, 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.801

Pittsburgh – Anaheim 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 38. Crosby, 6. Hörnqvist, 14. Dupuis, 39. Comeau, 42. Sutter – 28., 33. a 57. Perry, 15. Kesler. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.633

Washington – Montreal 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky: 7. Burakovsky – 51. Plekanec, rozhodující sam. nájezd Gallagher. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.506

Detroit – Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Abdelkader, 35. Nyquist – 13. Bergeron. Střely na branku: 24:17. Diváci: 20.027

Tampa Bay – Florida 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 28. T. Johnson, 48. Callahan, 62. Hedman – 26. Gudbranson, 50. Huberdeau. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19.204

St. Louis – NY Rangers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 42. Schwartz, 51. Stastny – 5. a 59. Nash, 47. Kreider. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.183

Nashville – Ottawa 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. C. Smith, 49. Weber, 51. Nyström – 42. Turris, 54. Chiasson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.113

Dallas – Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)
Branky: 31. Daley, 36. Eakin – 20. Keith, 52. Sharp, rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.768

Minnesota – Colorado 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 15. Pominville, 25. Spurgeon, 28. Parise, 34. Niederreiter, 37. Suter. Střely na branku: 48:16. Diváci: 19.098

Edmonton – Calgary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 13. Purcell, 32. Hall – 4., 45. a 55. Raymond (na třetí Hudler), 5. Hudler, 60. Brodie. Střely na branku: 40:26. Diváci: 16.839

Arizona – Winnipeg 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Boedker, 49. Hanzal (Z. Michálek) – 7. a 46. Little, 9. a 9. Wheeler, 15. Stuart, 33. Byfuglien. Střely na branku: 28:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 17.125