Sedmdesátiprocentní podíl klubu patří hokejistovi Jaromíru Jágrovi, který jakékoli nesrovnalosti odmítá. V lednu má začít hloubková kontrola účetnictví klubu.

"Spolu s kolegy z vedení města je naší snahou navrátit systém plateb do původního režimu, ulevit hokeji a pomoci mu s milionovými platbami," uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Kvůli zastavení plateb města byl rozpočet hokejového klubu napjatý.

"Těší mě, že mi pan primátor přislíbil uhrazení nákladů za odběr elektřiny a plynu," reagoval na plán obnovení plateb Jaromír Jágr starší.

Město Kladno mělo ročně přispět na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun ročně a dalších přibližně sedm milionů dává na mládež. V červnu však dotace pozastavilo a v září zastupitelé odsouhlasili provedení hloubkové kontroly v klubu.

Jágr mladší tak dosud platil i veškeré energie potřebné pro provoz stadionu.

Jeho otec se s kladenským primátorem minulý týden dohodl, že do 8. ledna sdělí termín pro zpřístupnění účetnictví klubu. Poskytování dotací kladenskému hokeji také od září prověřuje policie, která však také čeká na výsledky hloubkové kontroly.