„Na Kladno se hodně těším. S Jardou jsem navíc hrál, bude to fajn. V příchodu k Rytířům hrála velkou roli dojezdová vzdálenost. Bydlím v Praze a mám dva malé kluky, takže to je velká výhoda. Také jsem měl dobrý pocit z rozhovoru, který jsem měl s Jardou, když jsme jednali, dávalo mi to smysl,“ nechal se po podpisu smlouvy slyšet Klepiš.

O jeho spojení s Kladnem se mluvilo delší čas. Šikovný útočník ztratil místo v Liberci, kde hrál v minulém ročníku, a nové angažmá neměl. Loni totiž nastřádal v dresu Bílých Tygrů jen 20 bodů (8+12), a tak Severočeši raději podepsali jiné borce včetně ex-kladenského Michaela Frolíka.

Dominik Furch se vrací do české extraligy.
Kometa odjistila přestupovou bombu. Přivedla předního českého brankáře

Jágr s podpisem váhal, ale nakonec se s Klepišem dohodl. Koneckonců ho velmi dobře zná.

Zahráli si spolu na památném mistrovství světa 2010 v Rusku, kde se sešli v první formaci s Petrem Vampolou a dařilo se jim. Vyfoukli tehdy zlato domácím a pomohli Česku uchvátit jeho zatím poslední velkou trofej.

Už dříve spolu však odehráli dvě sezony v Omsku v KHL, kde rovněž patřili k nejlepším hráčům mužstva.

Zrekonstruovaný stadion

První zápas v novém působišti by měl Klepiš odehrát už ve středu, kdy budou Rytíři na zrekonstruovaném stadionu hostit právě Liberec. „Hrát už bych měl a budu chtít dát gól a porazit je. Hrát budeme na novém stadionu, který je zahalen modrou. Moji synové ji mají nejraději, takže se jim tu bude líbit. A mně se to také líbí, jsou vidět změny a vypadá to dobře,“ prozradil zkušený útočník.

Klepiš je odchovancem pražské Slavie, které pomohl ke dvěma titulům a zejména v roce 2008 zásadně. Tehdy byl nejlepším hráčem play-off a nejlepším forvardem extraligy. Zkoušel to také v NHL, ale ve Washingtonu se neprosadil. S Jágrem se tam minul, zato si zahrál s Alexanderem Ovečkinem či bývalým obráncem Kladna Ivanem Majeským.

Daniel Vladař se během léta připravuje s kladenskými Rytíři.
Vladař se rve o flek v NHL. Krize byly, ale nikdy jsem to nechtěl zabalit, říká

Největší úspěchy sbíral v Evropě. Kromě Omsku si zahrál i v dalších ruských velkoklubech Ufě a Dynamu Moskva, kde urval dva Gagarinovy poháry, ale také ve švédském Färjestadu v době, kdy tam zářil Milan Gulaš.

Po návratu do Čech si ještě střihl dvě sezony ve hvězdném Třinci, pak hrál pět let v Mladé Boleslavi, rok v Kometě a naposledy ve zmíněném Liberci.