„Je čas se probudit! Kdo se neprobudí, končí," vzkázal Jágr přes klubový web Rytířů do kladenské kabiny a slíbil, že tým posílí. „Mužstvu jsem dal důvěru a hráčům šanci. Opravdu jsem si myslel, že mají na víc. Je čas se probudit! Kdo se neprobudí, končí a bude si za to moct sám. Na nápravu není pozdě, ztráta se ještězí dá stáhnout," říká Jágr, který v týmu rád přivítal slavné hráče minulosti Tomáše Kaberleho a Jana Hlaváče či důrazného zadáka Tomáše Kloučka (v minulosti i New York Rangers).

Na hostování z Olomouce dorazí útočník Ondřej Švaňhal, na střídavý start z Plzně přijde téměř dvoumetrový obránce Michal Moravčík. Další jména prý budou následovat, kádr se tak bude v polovině sezony prakticky celé předělávat.

Na vyřízení administrativních záležitostí navíc čeká již avizovaný navrátilec Tomáš Horna. Kvůli nedořešenému ukončení předchozí smlouvy na Slovensku kladenský odchovanec ještě nemohl nastoupit v sobotu v Litoměřicích. „Nastaly nečekané komplikace, protože sám Tomáš neměl u předchozího zaměstnavatele vyřízeno vše potřebné," vysvětluje.

Odpovědnosti za podobu kádru se nezříká

Ke změnám nedojde pouze na soupisce A-týmu, ve funkci sportovního manažera Rytířů po více než třech letech na vlastní žádost končí Martin Vejvoda, který v poslední době neměl žádné pravomoce, přesto byl z mnoha stran pořád kritizován. Jágr Vejvodu v žádném případě neviní.

„Neměl tolik pravomocí, kolik by si představoval, aby mohl podepisovat hráče, které chtěl. Poslední slovo jsem měl vždycky já. Proto se nezříkám odpovědnosti za podobu kádru. Martin měl hlavně z ekonomického hlediska často svázané ruce, protože nechci hráče přeplácet. Pro klub udělal spoustu výborné práce, které se maximálně věnoval," okomentoval Jaromír Jágr odchod jednoho z nejbližších spolupracovníků.

Ke změnám na trenérských postech se zatím jednoznačně vyjádřit nechce. „S trenéry se zatím nic neřešilo. Nejdřív musíme posílit a pak se uvidí, co dál."