Žádné bujaré oslavy příchodu nového roku v NHL nečekejte, v zámoří hokej jezdívá na plné obrátky i na silvestra (tedy samozřejmě, když to dovolí pandemie koronaviru). Přesto si Jaromír Jágr prostor na oslavu udělal. A rozhodně nezůstalo u jedné.

Jaromír Jágr
Jágrovo odcházení, tenisová smetánka v ČR. Koronavirus vtrhl i do světa sportu

„Už před 21 lety jsem věděl, jak se správně rozloučit s končícím rokem,“ napsal s úsměvem na svém oficiálním facebookovém profilu. A nemyslel tím nic jiného než dnes už legendární zápas Pittsburghu proti newyorským Islanders.

„Tučňáci“ tenkrát přejeli svého soupeře propastným rozdílem 9:3 a hráč s číslem 68 byl hned u sedmi gólů. Třikrát sám skóroval a čtyři branky pomohl připravit svým spoluhráčům. „Jak se říká, to nejlepší nakonec,“ napsal s poukázáním na to, že se mu tenhle kousek povedl právě v závěru roku a nezapomněl fanouškům popřát krásný příští rok.

Zdroj: Youtube

Uplynulo rovných jednadvacet let, a byť už tenkrát měl Jágr za sebou devět odehraných ročníků v pittsburském dresu, stále jeho umění mohou na českých prvoligových stadionech díky jeho kladenskému angažmá fanoušci obdivovat.