Fenomén českého hokeje sledovaly pozorně i oči redaktorů Deníku, každé jeho střídání. Tady je jejich souhrn:

PRVNÍ TŘETINA

00:00 – 00:45 Zápas začíná a v zahajovací formaci nechybí ani Jágr. Společně s Plekancem a Melkou kombinují a dostávají Ústí pod tlak. Jágr ve své šanci promáchl.

Hokejová Chance liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2. Jaromír Jágr po více než roce hrál soutěžní zápas v Kladně.Zdroj: Antonín Vydra03:35 – 04:27 Melka přenechává puk Jágrovi a ten se tlačí před branku. Brankář Stezka ale chytá. Po ztrátě pásma Jágr odjíždí střídat.

06:52 – 08:16 Jágr podstupuje osobní souboje u mantinelu. Poté dobře přihrává Říhovi, který posílá Rytíře do vedení!

13:37 – 14:25 Hra se přelévá nahoru dolů. Jágrova práce na útočné modré pomáhá k šanci Melkovi.

17:11 – 17:55 Nevýrazné střídání první kladenské formace. Jágr se k puku sice za brankou soupeře dostává, k útočné akci to ale nevede.

19:49 – 20:00 První přesilovka Kladna a na ledě je i Jágr. A stihne ještě nebezpečně vystřelit. Do střely zasahuje koncem hole Stezka.

Hokejová Chance liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2. Jaromír Jágr po více než roce hrál soutěžní zápas v Kladně.
Jágr se doma cítil dobře. Na užším hřišti si chválil i svá kila

DRUHÁ TŘETINA

20:00 – 20:39 Pokračuje kladenská přesilovka. Jágr hledá Vampolu, který netrefuje bránu. Kladenští nakonec přeci jen výhodu využívají, když skóruje mladík Jelínek. Tentokrát je kladenská legenda bez asistence.

Hokejová Chance liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2. Jaromír Jágr po více než roce hrál soutěžní zápas v Kladně.Zdroj: Antonín Vydra23:03 – 24:14 První kladenský útok se dostává do hry po zakázaném uvolnění hostí. Jágr přihrával Lakosovi, jehož střela gólové parametry neměla. Naopak o chvíli později Rytíři o puk přicházejí a rakouský obránce fauluje. Tím končí i střídání kladenské osmašedesátky.

27:20 – 28:27 Velmi povedené střídání! Jágr si na útočné modré stahuje puk ze vzduchu a hledá před bránou Plekance. Ten ale mezi tři tyče nezamíří. O pár vteřin později se situace opakuje. Opět Jágr hledá Plekance. Tentokrát již musí hostující brankář zasahovat.

30:37 – 31:36 Rytíři dostávají Ústí pod tlak. Jágr operuje kolem brány. V rozhodujícím okamžiku mu ale puk přeskakuje hůl. Nutno podotknout, že v obtížné situaci.

34:03 – 35:04 Jágr se svými spoluhráči musí začínat od Brízgaly. Do útočného pásma se dostávají, větší příležitost si ale nevybojují.

37:40 – 38:30 Poprvé v utkání nastupuje Jágr i do oslabení. Podaří se mu vyhodit puk z obranného pásma a odjíždí střídat.

Hokejový obránce Jiří Říha v kladenském dresu.
Říha po Ústí: Hráli jsme moc na krásu

TŘETÍ TŘETINA

40:00 – 40:30 Kladno stále v oslabení. Jágr se k puku nedostává. Po vyhození střídá.

42:15 – 43:47 Jágr mozkem přesilovky! Pracuje na pravém kruhu, vymýšlí a tvoří šance pro své spoluhráče. K úspěchu to ale tentokrát nevede.

Hokejová Chance liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2. Jaromír Jágr po více než roce hrál soutěžní zápas v Kladně.Zdroj: Antonín Vydra45:33 – 46:04 Další kladenská početní výhoda. Jágr dobře bojuje o puk na modré čáře. Po jeho nahrávce střílí kanadský obránce Nash a za Stezku doklepává puk Vampola. Jágr si tak připisuje druhou asistenci!

48:43 – 49:32 Pohledná akce. Jágr křížem přes útočné pásmo nachází Zelingra a ten střílí. Hostující brankář střelu vidí a spolehlivě zasahuje.

51:47 – 53:19 Opět přesilová hra pro Kladno. Formace s Jágrem se na led dostává až jako druhá v pořadí. Kladenský majitel posílá puk naslepo skrz útočné pásmo. O chvíli později ale získává puk a posílá do útoku duo Plekanec – Vampola.

54:27 – 55:25 Jako by kladenské legendě vůbec nedocházely síly. Jágr stále trápí soupeřovu obranu. V největší příležitosti, po přihrávce Plekance, ale Jágrovu hůl blokuje ústecký obránce.

59:38 – 60:00 Poslední střídání. Ačkoliv Rytíři začínají v útočném pásmu, o puk přicházejí. A ještě dvě vteřiny před koncem dostávají gól a Jágr si tak zapisuje negativní bod do statistiky plus/minus. Na ledě přesto ale zůstává až do úplného konce.

KONEC

Jágr si se spoluhráči užívá děkovačku. Na druhou však se spoluhráči nejde. Publikum si ho přesto žádá, a tak pro něj musí doběhnout benjamínek Jelínek.

Po druhé děkovačce už na něj ale čeká početný hlouček novinářů a s nimi další povinnost.

Jágrova obnovená premiéra pod drobnohledem Deníku.Zdroj: Deník

BILANCE

Jaromír Jágr na ledě strávil celkem 17:50 ve 20 střídáních a připsal si dvě přihrávky. Ve statistice plus/minus zůstal na nule. Ačkoliv byl na ledě u všech branek Kladenských, dvě z nich padly v přesilovce. Dle oficiálních statistik nezaznamenal ani jednu střelu mířící mezi tři tyče.

Pozn. Zde zmíněný Jágrův icetime není oficiální. Oproti oficiálním statistikám jsme napočítali o osm vteřin méně.

Kladenský útočník Antonín Melka v jedné ze strkanic v hokejovém zápase v Havířově.
O tom se mi ani nesnilo, hodnotil spolupráci s Jágrem Melka

Jan ŠEJHL