Legendární 45letý borec ukončil angažmá v klubu zámořské NHL Calgary Flames a vrací se do Kladna, které vlastní. Rytíře čeká v sobotu v rámci 46. kola WSM ligy zápas proti Benátkám nad Jizerou. V případě, že bude potvrzena Jágrova účast na kladenské soupisce už na 3. února, odehraje se sobotní utkání mezi Benátkami a Kladnem v liberecké Home Credit Areně. Začátek zápasu bude v 17:30.

O chystané změně dějiště utkání informovali zástupci extraligových Bílých Tygrů na svém oficiálním webu. Benátky jsou libereckým farmářským týmem. Zatímco kapacita moderní liberecké arény je 7 500 míst, v Benátkách se na stadionek vejde jen 1 700 lidí. Dosud průměrná návštěvnost činila 279 diváků.

„Na Kladno se těším,“ vzkázala ještě z Kanady slavná 68. „Varianty na jeho zařazení do sestavy máme samozřejmě připravené,“ řekl asistent kladenského trenéra a bývalý Jágrův spoluhráč Pavel Patera.

Jágr sice zatím oficiálně nepotvrdil, že do sobotního utkání skutečně nastoupí, nicméně, pokud by chtěl pomoci svému klubu v případné baráži o extraligu, musí v základní části a play off první ligy odehrál minimálně  patnáct utkání. Aby nemusel spoléhat na delší než čtyřzápasové série ve čtvrtfinále a semifinále, tak je potřeba, aby se jeho premiéra odehrála právě v sobotu. Není na co čekat.