Tým Jaromíra Jágra vyhrál i druhý ročník Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy. Výběr složený ze zahraničních hráčů porazil dnes v Minsku 11:8 Jašinův tým, přičemž dva góly vítězů vstřelil Jiří Hudler a po jedné brance přidali Jágr s Josefem Vašíčkem.

Skóre sobotního zápasu ještě překonalo výsledek z loňské premiéry exhibičního duelu, v němž Jágrův tým na Rudém náměstí v Moskvě vyhrál 7:6. Letos se hrálo v běloruské metropoli při příležitosti slavnostního otevření nové haly pro 15 tisíc lidí.

Programu All Star Game se jako čestní hosté účastnily kanadské legendy NHL Wayne Gretzky s Markem Messierem, kteří společně se slavným Rusem Vjačeslavem Fetisovem a prezidentem KHL Alexandrem Medveděvem vhodili zahajovací buly.

První gól utkání vstřelil po 125 sekundách ruský reprezentant Danis Zaripov. To však bylo naposledy, kdy tým složený z Rusů, Ukrajince Antona Babčuka a běloruského brankáře Andreje Mezina v zápase vedl. Jágrův tým do přestávky čtyřmi brankami skóre otočil, a i když dovolil na konci druhé části „domácím“ snížit až na 6:7, vedení udržel.

Do statistiky zápasu se zapsali všichni čtyři čeští účastníci zápasu. Hvězda Omsku Jágr si vedle gólu připsal tři asistence, Hudler dvě a na jednu branku nahrál i jeho spoluhráč z obrany Dynama Moskva Karel Rachůnek.

Vedle Hudlera skórovali dvakrát v týmu, na jehož střídačce stál jako jeden ze tří koučů Miloš Říha ze Spartaku Moskva, aktuálně nejlepší střelec soutěže Marcel Hossa ze Slovenska a Nor Patrick Thoresen. V Jašinově týmu, jenž vyhrál dovednostní soutěže, se dvakrát trefil Maxim Sušinskij.

Jágr se po utkání vyslovil pro změnu ve formátu exhibice. „Myslím, že nastal ten správný čas. Proč ne?“ řekl listu Sport-Express. „Jestli si dobře pamatuju, tak v NHL proti sobě taky pokaždé nehrály výběry Východu a Západu. Několik let nastupovaly týmy Severní Ameriky a Evropy. Je potřeba to schéma měnit, aby se přitáhl zájem fanoušků,“ prohlásil účastník devíti zápasů All Star v NHL.

Trenér Říha si utkání užil. „S Waynem Gretzkým se v hale nepotkáte každý den, takže takovýchto zápasů jsem tolik nezažil,“ liboval si s tím, že ho pozvání na exhibici potěšilo. „Byl to zajímavý hokej. Bylo vidět, že hráči hrají s chutí a chtějí se předvést. Všude to bylo samá hvězda, na ledě i mezi trenéry,“ uvedl český kouč, jehož partnerem na střídačce byl Američan Barry Smith.

lní hokejové ligy v Minsku:

Jašinův tým – Jágrův tým 8:11 (1:4, 5:3, 2:4)
Branky: 35. a 40. Sušinskij, 3. Zaripov, 21. Jašin, 32. S. Fjodorov, 39. Zubov, 52. Babčuk, 55. Morozov z tr. střílení – 12. a 46. Thoresen (na druhou Rachůnek), 14. a 27. Hudler (na první Jágr), 8. a 36. Hossa, 15. Weinhandl (Jágr, Hudler), 32. Štrbák (Jágr), 41. Vašíček, 45. Peltonen, 50. Jágr (Hudler). Diváci: 15.000.