Stal se obětí nárazu na mantinel, který mu málem otočil celý život vzhůru nohama. Když českého útočníka Jakuba Kose poslal finský soupeř nekontrolovaně hlavou na hrazení, nevypadalo to s držitelem stříbrné medaile z nedávného mistrovství světa dvacítek vůbec dobře.

David Pastrňák
Za co si Pastrňák zaslouží miliardy? Podívejte se, co umí démon z Havířova

Po nechutném zákroku zůstal devatenáctiletý odchovanec brněnského hokeje nehybně ležet na hrací ploše, načež musel být sanitkou urychleně převezen do tamější nemocnice. Zprávy o tom, že jen zázrakem unikl úplnému ochrnutí, naháněly hokejové veřejnosti strach.

Naštěstí se po sérii vyšetření ukázalo, že informace finského webu Jatkoaika o tragickém zdravotním stavu českého mladíka nejsou zcela relevantní. Jedná se o vážné zranění, ale ne tak zlé, aby mělo Jakubu Kosovi definitivně ukrást plány na slibnou hokejovou budoucnost.

Děsivé zranění útočníka Jakuba Kose:

Zdroj: Youtube

Můžu nadále žít normální život, řekl Kos

Šikovný teenager, který již čtvrtým rokem působí ve finské organizaci Ilves Tampere, ale v letošní sezoně nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži za tým Koovee, už si v probíhajícím ročníku sice nezahraje, ale s hokejem by měl podle nejnovějších zpráv normálně pokračovat. 

„Mám nařízené dva týdny klidového režimu, poté začnu pomalu rehabilitovat. Jinak je ale vše v pořádku a můžu nadále žít normální život. Můžu chodit, můžu mluvit, postarám se o sebe,“ prozradil český mládežnický reprezentant pro server hokej.cz.

Jakub Kos je kmenovým hráčem finského Ilvesu Tampere, momentálně hraje ale druhou nejvyšší soutěž.Jakub Kos je kmenovým hráčem finského Ilvesu Tampere, momentálně hraje ale druhou nejvyšší soutěž.Zdroj: Ilves Tampere

Také on okamžitě vyloučil veškeré scénáře, ve kterých se objevoval možný konec hokejové kariéry. „V této sezoně už si nezahraju, ale prognózy jsou takové, že když to půjde dobře, budu moct za měsíc až dva začít normálně trénovat,“ dodal rodák z Kuřimi. 

Bývalý trenér Vsetína Horst Valášek (napravo).
Jaškin blbne, myslí si legendární kouč Valášek. Pozadí případu je prý divné

Nadbytek volného času? Kdepak. Nucenou pauzu od hokeje vyplní Kos studijními povinnostmi. „Moc volného času nemám, protože tento rok maturuju. Mám tak alespoň více prostoru na školu,“ řekl devatenáctiletý útočník.