Mezi českými hokejisty nenajdete nikoho upřímnějšího. Jakub Voráček se otevřeně vyjadřuje k politickému i sportovnímu dění, a často si nebere servítky.

Aktuálně třiatřicetiletého útočníka rozohnila situace okolo aktuálního trenéra národního týmu Kariho Jalonena. Pondělní vyjádření Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), na kterém se měla vyřešit pozice finského kouče na lavičce hokejové reprezentace, dopadla velmi nejednoznačně. 

„Vzhledem k tomu, že jde o domácí hokejové mistrovství světa, což je pro české sportovní fanoušky největší akce roku 2024, nechceme se unáhlit a chceme učinit to nejlepší a nejsmysluplnější rozhodnutí,“ uvedl prezident svazu Alois Hadamczik.

Voráček má ale zřejmě jiný názor. „Ty krávo, to je komedie,“ reagoval.

Medaile po deseti letech vystřídal neúspěch

Podobné stanovisko zaujali zástupci ČSLH už 8. června, kde členové výkonného výboru předkládali analýzy nevydařeného šampionátu v Rize a Tampere, kde český tým obsadil osmé místo, které je historicky nejhorším výsledkem reprezentace. V loňskem roce ale naopak národní tým získal po deseti letech jednu z medailí, to když v Lotyšské Rize získal bronz.

Generální manažer reprezentace Martin Havlát dostal před jedenácti dny za úkol, aby nejpozději do 20. června vytvořil s Jalonenem a jeho trenérským štábem podrobnou zprávu s plány na další sezonu. S tou ale výkonný výbor na pondělním zasedání jednohlasně nesouhlasil.

Pozice Kariho Jalonena na lavičce národního týmu je tak stále více zamotanější.