První zápas pod velením nové dvojice však Spartě výsledkově nevyšel. Před dvanácti tisíci diváky v O2 areně prohrála 2:3 s Hradcem Králové, a nevyužila tak šanci vrátit se před Plzeň na druhou příčku.

Na druhou stranu… Po herní stránce to ovšem bída nebyla. „I když jsme prohráli, tak se mi zápas líbil z pohledu nasazení obou mužstev. Všichni hráči měli enormní nasazení, byla tam výborná rychlost,“ hodnotil Hořava.

Včerejší duel začal slavnostně (Sparta pojedenácté vzdala hold bezpečnostním a záchranným složkám, tentokrát legendám kriminalistiky) a domácí hokejisté na ledě pak na úvodní ceremoniál zdařile navázali. Sparťanský tlak vedl k rychlému gólu šikovně tečujícího Michala Řepíka.

Hořavovi a Jandačovi svěřenci nadále předváděli svižný hokej, ale další šance nevyužili. Ve druhé třetině tak přebrali iniciativu hosté. Kevin Klíma přesně zakončil svůj parádní průnik přes celé kluziště a těsně před odchodem do šaten se trefil také Jordann Perret. Ten už překonal brankáře Jakuba Sedláčka, který vystřídal Matěje Machovského.

„Doplatili jsme na to, že jsme neproměnili šance a naopak jsme udělali individuální chyby, po kterých jsme dostali góly,“ litoval Hořava.

Sparťané se ve třetí třetině snažili ze všech sil srovnat účty, čáru přes rozpočet jim ale udělal v 44. minutě svou druhou trefou Klíma. Domácí pak ještě snížili díky gólu Matúše Súkeľa v přesilovce, leč víc už toho nestihli. Poměrně dobrý výkon tak na bodový zisk nestačil. „I takové zápasy nás mohou posunout,“ věří Hořava.