„Neuvěřitelné, klobouk dolů,“ řekl k Jágrovu rekordu Daňo, který je s 24 góly nejlepším extraligovým střelcem v sezoně. „Je vidět, že to má Jarda pořád v sobě. Je náročné proti němu hrát. Podal výborný výkon, vyprodal naši halu. Smekám, jak to zvládá. Věřím, že mu to tam bude padat i nadále a bude rekord ještě navyšovat,“ doplnil slovenský útočník.

Luc Tardif, prezident IIHF.
Šéf IIHF opět šokoval: Návrat Ruska? Morálka naše rozhodování neovlivňuje, řekl

Jaromír Jágr se nejdříve zapsal do statistik jako asistent, když ustál několik soubojů a z pravé strany uvolnil Tomáše Plekance, který vyrovnal na 1:1. Ve 45. minutě si vybruslil od zadního mantinelu před branku a překonal Marka Mazance střelou ke vzdálenější tyči. A překonal Wayna Greztkyho. Za obě gólové akce jej odměnili potleskem i domácí příznivci.

„Čeká, než se na něj bek nalepí, vytočí se a se svou dlouhou hokejkou se velmi těžko odblokovává. Byla to pěkná akce,“ komentoval Daňo Jágrovu trefu. „Je to žijící legenda. Má asi dva metry a sto dvacet kilo, takže my menší a lehčí hráči to s ním máme těžké. Pořád je s pukem silný, dnes to bylo vidět,“ doplnil i třinecký obránce Lukáš Kaňák, který odehrál po výměně z Plzně první zápas za Oceláře.

Pořád je nebezpečný

Uznale mluvil o Jágrovi i spoluhráč z elitního útoku Adam Kubík, který v zápase získal stejně jako Plekanec tři body se shodnou bilancí (1+2). „Klobouk dolů, co dokazuje celou kariéru a co dokazuje i teď,“ řekl Kubík. „I dnes parádní gól i přihrávka Plekymu. Furt to tam má, furt je pro soupeře nebezpečný. Každý tým o něm ví, musí si na něho dávat bacha, ale pořád je nebezpečný.“

Legendární hokejista Bobby Hull
Odešla legenda. Slavný kanadský hokejista Bobby Hull zemřel, bylo mu 84 let

Kubík ještě nebyl na světě, když Jágr triumfoval s českou reprezentací na olympijských hrách v Naganu. V Třinci se podílel asistencí na rekordním gólu hrající legendy. „Je to příjemné, ale i on by teď uvítal, kdybychom byli výš v tabulce. Je to rekord, je nejlepší na světě, ale to u něj teď jde trošku stranou. Chceme se soustředit na jiné věci,“ podotkl Kubík, který s Kladnem usiluje, aby se vyhnuli baráži.