První část byla opatrná. Oba celky se soustředily především na defenzívu a vyčkávaly na to, s čím vyrukuje soupeř. Tygři poté vytáhli drápky a vytvořili si pár šancí, ale gólman Košejl dokázal střelecké projektily Fillipiho i Birnera vychytat. Oba týmy měly k dispozici dvě přesilové hry, nicméně bez náznaků větších příležitostí. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého dějství měli Liberečtí šanci při vlastním oslabení, jenže přečíslení dva na jednoho nedokázal Vlach s Filippim zužitkovat. Následně již ale Home Credit Aréna vypukla v jásot. V pořadí již třetí přesilovku v utkání domácí využili. Ve 29. minutě se po vyhraném buly dostal k puku Marek Kvapil a jeho nahození skončilo za zády brankáře Mladé Boleslavi. 

I přes to, že se hra následně otevřela a Liberec měl velký tlak, domácí paradoxně inkasovali. Ve 37. minutě se Martin Látal vydal do protiútoku a ranou pod víko rozvlnil síť, domácí svatyně. Do třetí části tak šly týmy za vyrovnaného stavu 1:1. 

Ve třetí periodě domácí Bílí Tygři naprosto dominovali. Hrálo se v podstatě jen před brankou Košejla, který byl pod velkým tlakem. Jenže i přes velký nápor se domácím nedařilo procpat kotouč za jeho záda. Nutno ale dodat, že Středočeši měli velké štěstí. V 52. minutě vypálil Lenc do břevna, od kterého se puk odrazil do tyče a ven z brány. Stav se tak nezměnil a zápas zamířil do prodloužení.

V něm měli domácí k dispozici přesilovou hru hned zkraje a po šťastném odrazu dokázal Michal Birner překonat Košejla. Liberec tak postupuje dál a Boleslavi sezóna končí.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav  2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Konečný stav série: 4:1
     
Branky a nahrávky: 28. Birner, 64. Birner (M. Kvapil, Filippi) – 37. Látal (P. Musil) 
 
Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Lhotský, Svoboda

Diváci: 7 324