Úvod českému týnu nevyšel a v čase 3:20 gólman Bednář poprvé inkasoval. Servác Petrovický ujel obráncům Hamarovi a Čechovi a zakončením na lapačku překonal českého gólmana. Za 157 sekund se po akci Mykluchy trefil z levého kruhu Kašlík. Rulíkův tým marně dobýval Latkóczyho branku a neprosadil se ani v 17. minutě po Kulichově akci kapitán Myšák. Při Honzekově vyloučení trefil čtyři sekundy před první pauzou po Svozilově přihrávce Szturc levou tyč.

František Němec nechyběl na dubnovém šampionátu osmnáctek.
Šampionát bez lesku. Svozil v Edmontonu nechybí, šanci má i obránce Komety

V čase 22:22 se už český tým prosadil. Kos nejprve trefil tyč a vzápětí už Ryšavý po Menšíkově přihrávce do odkryté branky zakončil. Při Szturcově vyloučení měl možnost vrátit Slovensku dvoubrankový náskok Myklucha a z protiútoku měl šanci Jiříček.

Zápas rozhodl Szturc

Češi nevyužili přesilovku při Žabkově trestu, ale v 34. minutě se dočkali vyrovnání. Po Myšákově průniku dotlačil puk za Latkóczyho Gut. Vzápětí pomohla Bednářovi tyč při Mykluchově šanci. V čase 37:35 po Urbanově ráně doklepl puk do prázdné branky Šapovaliv.

Matej Tomek v přípravě na novou sezonu.
Slovenský hokej čekají velké věci, věří gólman Tomek. V Kometě se chce vytáhnout

Ve 48. minutě se dostal po Kulichově přihrávce za slovenské obránce Myšák, který z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyči. Češi po vyloučeních Čecha a Jiříčka nabídli soupeři přesilovku pěti proti třem a v čase 53:56 ji využil střelou z pozice za levým kruhem Rayen Petrovický. Vzápětí šel pykat Špaček a další výhodu dvou hráčů v poli proměnil Kašlík. O výhře ale rozhodl Szturc, který se po pravé straně natlačil před branku a skóroval.