Nepřijdeš včas? Nehraješ. Máš zkrátka smůlu. A je úplně jedno, jestli jsi zrovna hvězda týmu, kapitán či benjamínek. V NHL se tyto přestupky trestají bez jakýchkoliv výjimek. I proto si hokejisté v nejslavnější lize světa hlídají svůj časový harmonogram velice poctivě.

Brankář Jiří Patera prožil vítězný debut v NHL
Dostal gól od Vrány, ale stal se hrdinou. Patera prožil vítěznou premiéru v NHL

Odstrašujícím případem pro ostatní hráče se minulý týden v pátek stal sedmadvacetiletý útočník Montrealu Jonathan Drouin, který přišel pozdě na týmový mítink před zápasem. A když se poté neobjevil ani na ledové ploše, začalo se v zámoří spekulovat o okamžitém vyřazení z týmu. 

Kdepak. To bývalá legenda NHL a v současnosti trenér Canadiens Martin St. Louis vymyslel mnohem smysluplnější plán. Na dopolední rozbruslení v den utkání vrátil hříšníka zpět do sestavy, ačkoliv jeden z nejdůležitějších členů kabiny trénoval až ve čtvrté formaci.

Zvládl to a získal respekt u trenéra

Navzdory tomu se však zdálo, že kanadský forvard normálně zasáhne do zápasu proti Tampě Bay. Ono se tak nakonec stalo, tedy pokud bychom počítali i pouhé posedávání na střídačce. Ve statistikách Drouina totiž svítily samé nuly, včetně celkového času stráveného na ledě. 

Trenérova „odměna“? Celé utkání strávené s týmem na lavičce, ovšem bez jediného kontaktu s kotoučem. Útočník Montrealu, jenž byl v roce 2013 draftován jako třetí nejlépe postavený hokejista paradoxně organizací Tampy, se tak stal po téměř šesti letech dalším hráčem, který kvůli špatné disciplíně proseděl celý zápas.

A k celé situaci se posléze vyjádřil i kapitán Canadiens Nick Suzuki. „Přijít pozdě je zkrátka neakceptovatelné. Někdy se stanou věci, které neovlivníte, ale trenér tady zavedl řád, jenž se musí dodržovat. A je jedno, koho se to týká,“ řekl na adresu potrestaného spoluhráče. 

„Máme spolu skvělý vztah. Dobře jsem ho poznal a mám ho moc rád. Tím, jak zvládl tuhle situaci, si u mě získal velký respekt,“ překvapil novináře trenér St. Louis. „Přetočíme spolu list. V pondělí bude Jonathan zpátky a hodíme to za hlavu,“ dodal a uklidnil nervózní atmosféru.

Michal Kempný se Stanley Cupem
Konec v NHL? Výčitky nemám, odešel jsem s čistým štítem, říká Kempný

Montreal se v letošní sezoně opět trápí a v tabulce Východní konference mu patří až předposlední 15. místo. Nikterak oslnivé nejsou ani výkony Drouina, který si zatím ve 46 odehraných zápasech připsal 26 kanadských bodů, přičemž vstřelil jediný gól.