Kanonýr Hanáků zezadu krosčekem na hlavu napadl mladíka ze Slovácka, který skončil po drsném faulu v nemocnici. Případem se bude zabývat disciplinární komise.

Ke zbytečně surovému zákroku došlo v čase 57:49. Fanoušci Kroměříže už slavili výhru 12:5 nad Uherským Hradištěm, když jednačtyřicetiletý Jurča najel do Vogla, krosčekem na hlavu jej povalil na led a pěstmi do něj začal bušit.

Nebýt zásahu jiných hostujících spoluhráčů, mohl útočník ze Slovácka dopadnout ještě hůře.

Patrik Bartošák během extraligového duelu mezi Hradcem Králové a Litvínovem.
Předčasný konec v Hradci, bleskový na Slovensku. Bartošák odmítl prohlídku

„Za čtyřicet let na zimních stadiónech jsem nic podobného nezažil. Byl to brutální, kriminální zákrok hráče Kroměříže, který s úmyslem doslova knokautoval našeho mladého hráče. Ten nedohrál a byl hospitalizován v nemocnici,“ uvedl na klubovém webu hostující kouč Radek Uherek.

Bývalý útočník Hodonína nebo Techniky Brno, který se v utkání blýskl dvěma góly, vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání a jeho případ bude řešit disciplinární komise.

„Nechci Petra omlouvat, jednoznačně to byl zkrat, zákrok přes čáru, který by se neměl stávat. Společně jsme si to vyjasnili. Hned toho litoval. Je z toho zlomený, mrzí ho to. Bohužel to byl blikanec,“ ví dobře kouč Kroměříže a zároveň předseda oddílu Zdeněk Bečka.

Není to zákeřný hráč, říká trenér

Známý trenér a funkcionář svěřence neodsuzuje. V těžké chvíli ho míní podržet. „Snažím se na to dívat v širším aspektu,“ vysvětluje. „Petr patří k nejlepším střelcům nejen našeho týmu, ale i celé soutěže. Soupeři si na něj zaměřují. Neustále ho osekávají, drobně faulují. Právě před tím inkriminovaným zákrokem dostal u trestné lavice brutální krosček, kdy byl postavený čelem do hlediště. Spadl, ztratil nervy a toto byla neadekvátní reakce na předcházející zákrok,“ míní Bečka.

Podle kroměřížského kouče prostě Jurčovy ujely nervy. „Není to zákeřný hráč. Z každého zápasu si odnese šrámy, jelita. Pravidelně dostává naloženo, ale tímto ho neomlouvám. Hráč jeho kvalit i věku by se s tím měl umět vyrovnat. Za mě u zákroku sehrály roli i věci v pracovním a soukromém životě. Bohužel se to sešlo blbě,“ povzdechl si Bečka.

Král fandění Cameron Hughes zavítal do Prahy.
Patří taková zábava na české stadiony? Hughes rozdělil fanoušky hokeje

Jinak sobotní utkání v Kroměříži nic mimořádného nepřineslo. Domácí Hanáci potvrdili v předposledním 26. kole základní části roli velkého favorita a Uherské Hradiště přestříleli 12:5. „Bylo to jednoznačné,“ tvrdí Bečka.

Hosté neměli proti favoritovi nárok. „Zápas jsme si chtěli užít a zahrát si hokej. Bohužel nám hrála pouze první lajna a to je prostě málo na tým, který je aspirantem na postup do druhé ligy. Jsme na jedné lodi a všichni z nás si musí uvědomit, co pro to udělal nebo neudělal,“ prohlásil trenér Uherek.