O hráčském kádru Dynama po konci přestupů:
„Dá se říci, že jsem spokojený. Když promítnu možnosti ekonomické a hráčské, a když si vezmu, kde nás tlačila bota. Nikdy nejde dotáhnout vše, co člověk chce, ale já tomuhle mužstvu věřím. Je schopné dojít k cíli, který před sebou máme."

Čtěte také: Sympaťák Znojma Pucher: Snažím se být k lidem příjemný a usměvavý

O možném návratu brankáře Ondřeje Kacetla:
„Ondra tu byl, za měsíc nám pomohl. Nicméně je brankář Mountfieldu HK, vedli jsme s hradeckým klubem jednání. Mají určité postavení, přemýšlí ve vztahu k play off. Bavili jsme se velmi férově a korektně, řekli jsme si možnosti a nedopadlo to zkrátka tak, že by se Ondra vrátil. Necháváme tuto kapitolu otevřenou dál, uvidíme, co přinesou další měsíce."

O postu brankáře:
„Věřím stávající dvojici brankářů. Kdyby tomu tak nebylo, učinil bych nějaké kroky, podívali bychom se po jiných gólmanech. Martin Růžička odchytal parádní zápas v Liberci, má za sebou dvě baráže zespoda nahoru i při udržení a obě odchytal parádně. Mentálně takové situace zvládá. Je to o důvěře a psychickém rozpoložení brankářů. Jaroslav Hübl má mezinárodní zkušenosti, chytal v Bolzanu. Kluci působí kompaktně jako dvojice, pomáhají si."

O možném odchodu obránců Jeroma Leduca a Tomáše Bokroše:
„Oba jsou pohodoví a hodní, nejsou to rušivé elementy v kabině. My ale potřebovali lepší výkony. Věřím, že jejich práci odvedou naši kmenoví hráči. Jerome si hledá jiné angažmá, ukončíme s ním spolupráci. Tomáš je podobný případ. Věřím, že u něj to je o sebevědomí a psychice, vím, jak dokáže hrát, ale nyní by se do sestavy nevešel. Nechceme držet hráče, co kdyby náhodou, to opravdu nemá cenu. Najde-li si do poloviny února, kdy končí termín pro transfery ve většině zemí v Evropě, angažmá, má stejně jako Jerome svolení odejít."

O přínosu sportovního manažera Pavla Marka:
„Bral jsem Pavla právě pro to, aby mi pomohl. Není to jen o nás dvou, ale taky o Miloši Holaňovi a Otakaru Janeckém. Každou změnu jsme stokrát probírali, každý si řekl svoje. Než jsme učinili definitivní rozhodnutí, muselo vycházet ze souladu nás čtyř. Myslím si, že jsme v těchto změnách měli jednoznačné názory. Pavel je člověk, který hokejem žije, pomohl nám s transfery z Třince. Má ohromný přehled, ten mu umožňuje orientovat se na trhu. Ví, kam zavolat a jak si zjistit informace. Jsem šťastný, že je členem naší organizace."

O odchodu útočníka Tylera Redenbacha:
„Měl jsem v úterý odpoledne dvouhodinový pohovor s Tylerem, jeho přání bylo odejít jinam z osobních důvodů. Když jsem viděl, v jakém je rozpoložení, tak na rovinu říkám, že si nemohu dovolit zde nechat kluka, který tu nechce hrát, byť jsou jeho důvody jakékoliv. Nedovolil bych si o Tylerovi říci, že by se třeba na něco vykašlal, vnímal jsem celou situaci tak, že tu něco odvedl, tak jsem mu vyšel vstříc. Zdůrazňuji, že kdybychom neměli adekvátní náhradu, tak bychom to neudělali. Naskytla se ovšem možnost získat Rastislava Špirka."

O sestavení kádru na příští sezonu:
„Již na setkání s fanoušky jsem prezentoval, že Dynamo nemá podepsáno mnoho hráčů na příští sezonu. Hráči to věděli, řešíme to s nimi osobně nebo prostřednictvím agenta. Do 31. ledna jsme řešili kádr pro tuto sezonu, po neděli se vrhneme na tento úkol a věřím, že podepíšeme nové kontrakty s těmi, které tu chceme mít."

Nepřehlédněte: Z extraligy do Německa. Brankář Vošvrda: Jde na mě i padesát střel. Paráda!