Trh s volnými hráči byl letos opravdu nabitý, čehož se snažilo využít i vedení Calgary Flames. To do týmu přivedlo útočníka Troye Brouwera, kterém skončila po sezóně smlouva se St.Louis. Třicetiletému útočníkovi se vyhýbají zranění a výsledkem jsou tři sezóny bez jediného vynechaného zápasu. V té poslední nasbíral v dresu Bluesmanů 39 bodů za 18 gólů a 21 asistencí. Brouwer s Plameny podepsal kontrakt na čtyři roky, během nichž si vydělá 18 milionů dolarů.

Generální manažer Brad Treliving ovšem myslel i na zadní vrátka, a tak se na jednoročním kontraktu dohodl s brankářem Chadem Johnsonem, který by měl dle předpokladů krýt v sezóně záda Brianu Elliotovi, jenž byl do Calgary vyměněn ze St.Louis.

Peter ChiarelliZdroj: čtkČaroděj Chiarelli

Asi nejvíce zaujaly nevídané tahy generálního manažera Edmontonu Petera Chiarelliho. Ten se rozhodl vzdát hvězdného Taylora Halla pro vyztužení defenzívy a vyměnil jej do New Jersey za obránce Adama Larssona. Po vlně kritiky, která se na generálního manažera Oilers po tomto trejdu snesla, přišel podpis Milana Lucice, jenž by měl zacelit prázdné místo v sestavě právě po Tayloru Hallovi. Kanadský útočník si během sedmi let přijde na 42 milionů dolarů.

Na trhu volných hráčů se pak Chiarellimu zalíbil i Mark Fraser, který už dres Edmontonu jednou oblékal. Nenápadný obránce hrál naposledy v sezóně 2014-15, a to za New Jersey Devils. S vedením Oilers se dohodl na jednoročním kontraktu o celkové hodnotě 575 tisíc dolarů.

Co lze čekat od Radulova?

Asi největším zklamáním uplynulé sezóny se stal Montreal Canadiens. Po jednom z nejbizarnějších ročníků v historii klubu přišel ještě bizarnější krok. Generální manažer Marc Bergevin do týmu přivedl zlého muže Alexandera Radulova.

Pro tohoto hokejistu, jenž je řazen mezi nejšikovnější ruské hráče této dekády, nebyla NHL dlouho dost dobrá. Získal si pověst nafoukaného frajírka, který si myslí, že se celý hokej točí jenom kolem něj. Jenže ať je Radulov jakýkoli, hokej umí. Ve 154 zápasech v dresu Nashvillu nasbíral 102 bodů za 47 gólů a 55 asistencí, je dlouholetým členem ruského reprezentačního týmu a lídrem moskevského CSKA.

Ze strany Montrealu jde o obrovský risk, který může skončit jak senzací, tak katastrofou. Radulov se s Canadiens dohodl na jednoročním kontraktu, během něhož si přijde na 5,75 milionů dolarů.

Ottawa se drží zkrátka

Ze všech kanadských týmů si v uplynulé sezóně vedli nejlépe Senátoři z Ottawy. Těm se podařilo získat 85 bodů a skončili na pátém místě Atlantické divize. Vedení Senators se zatím do ničeho většího nehrne, přesto nezůstává na suchu. K týmu se z pozice volného hráče připojil Mike Blunden. Ten v minulé sezóně nasbíral v dresu Tampy Bay Lightning 5 bodů ve dvaceti zápasech a s Ottawou se dohodl na dvouletém kontraktu o celkové hodnotě 1,475 milionů dolarů.

Roman Polák ze San Jose.Zdroj: ČTK/AP/Ben MargotPolák zpět, hlásí vedení Toronta

Vedení Toronta si může libovat, Javorové listy v draftu získaly hvězdného Austona Matthewse, ale generální manažer Lou Lamoriello si je dobře vědom, že to nestačí. I proto se dohodl s českým lamželezem Romanem Polákem, který se tak do Toronta vrátí po čtyřiadvaceti zápasech odehraných v San Jose.

A aby té defenzivní výztuhy nebylo málo, Lamoriello do týmu přivedl ještě Matta Martina, kterému vypršela smlouva s Islanders. Martin v minulé sezóně odehrál osmdesát utkání, nastupoval pravidelně na oslabení a byl nejčastěji hitujícím hráčem celé ligy. Podpisem smlouvy s Torontem se zabezpečil na další čtyři roky, během kterých si vydělá 10 milionů dolarů.

Přeplacený Eriksson?

Nový impuls potřebují bezesporu i Kosatky z Vancouveru. Uplynulá sezóna byla nejhorší za poslední léta a generální manažer Jim Benning se rozhodl prostřednictvím trhu s volnými hráči vylepšit zejména ofenzívu, a tak kromě Jaysona Megny přivedl i hvězdného Loui Erikssona.

Eriksson je neskutečně užitečný útočník. V uplynulé sezóně odehrál všechna utkání, nasbíral 63 bodů za 30 gólů a 33 asistencí a přesto strávil na trestné lavici pouze dvanáct minut. Jenže Benning se neprojevil jako příliš obratný vyjednávač. S Erikssonem, jehož kariéra už se přehoupla do své druhé poloviny, podepsal šestiletý kontrakt, během kterého si švédský útočník přijde na 36 milionů dolarů.

Strait vyztuží obranu Jets

Ve Winnipegu se do ničeho velkého nehrnuli, ale podepsali dva nenápadné, zato užitečné hráče. Do obranných řad přibyl zkušený obránce Brian Strait, který si během jednoho roku vydělá 600 tisíc dolarů. Naopak útočné řady posílí Shawn Matthias. Ten v uplynulé sezóně oblékal dresy Toronta a Colorada, celkem odehrál 71 zápasů, v nichž nasbíral 28 bodů. Kanadský útočník se s Winnipegem dohodl na dvouletém kontraktu o celkové hodnotě 4,25 milionů dolarů.

ROBERT NOVOTNÝ