S tímto nařčením přišla sama manželka hvězdy NHL. „Jak může NHL nechat závislého na hazardu stále hrát, když evidentně sází na vlastní zápasy, aby vyhrál peníze?,“ napsala Anna Kaneová na Instagramu.

Andros Townsend z Evertonu se raduje z gólu.
Z gamblerství se vyléčil. Townsend našel ztracené sebevědomí díky videu od mámy

Devětadvacetiletý útočník, který byl i přes svoje problémy mimo led nejproduktivnějším hráčem Sharks v uplynulé sezoně, závislost na gamblingu nezapírá. Když byl v roce 2019 na tripu v Las Vegas během série play-off proti Golden Knights, prohrál v casinu 500 tisíc dolarů a částku ani nezaplatil.

„Měl jsem problém s hazardem. A když máš problém s hazardem, stejně jako problém s pitím nebo drogami, někdy nemůžeš ovládat své činy a rozhodnutí,“ přiznal Kane.

Zároveň však odmítl, že by sázel na zápasy NHL. Tvrzení své manželky popřel rozhovoru pro ESPN. „Samozřejmě, je to očividně neskutečná lež,“ bránil se.

David Rittich na jihlavském stadionu, kde se momentálně připravuje s hokejisty Dukly.
Country hudba? Už jsem si tak nějak zvykl, směje se posila Nashvillu Rittich

Nařčení ze sázení každopádně řeší vedení NHL. Kane se však verdiktu neobává. „Jsem si jistý, že budu od těchto tvrzení osvobozen,“ pronesl. „Vím, že její obvinění je falešné. Nic z toho, co říkala, není pravda.“

Pravdou je, že Kane má za sebou temnou minulost. Během působení v Buffalu byl dvakrát obviněn z napadení. V roce 2016 byl Kane vyšetřován policií kvůli údajnému napadení ženy v hotelovém pokoji. Několik žen ho obvinilo, že je obtěžoval v nočním klubu. 

Wayne Rooney působil v Derby County nejprve jako hrající trenér.
Rooney v problémech. Derby County před bankrotem, klub se nedaří prodat

Útočník s pošramocenou pověstí teď musí čekat, jak dopadne vyšetřování. Pokud by se obvinění potvrdila, v nejslavnější soutěži světa by po dvanácti sezonách skončil. I kdyby ale očistil svoje jméno, jeho budoucnost by byla nejistá. Proslýchá se totiž, že mezi spoluhráči v kabině klubu z Californie není vítaný.