Je to naše interní záležitost! Tak odůvodnil mladoboleslavský hokejový klub, nováček v extralize, proč jej náhle opustil trenér, devětatřicetiletý Petr Kaňkovský, jenž mužstvo dovedl k historickému úspěchu.

Jenže fanoušky taková odpověď nezajímá! „Chodíme na hokej, platíme za vstupenky. Takovou zásadní změnu by měli odůvodnit,“ zlobil se jeden z fanoušků, Jiří Petránek z Mladé Boleslavi. A Deník odpověď zná!

Podle našich exkluzivních informací totiž Kaňkovského v klubu nesnesli sami hráči.

„Mohu potvrdit, že mezi trenérem a mužstvem byly rozepře. Když to přeženu, tak třeba klukům vadilo, že na soustředění po nich chtěl, aby včas vstávali a chodili na snídaně. Tak si Ríša (Richard Král, pozn. red) ještě s dalšími deseti hráči řekli, že takhle ne,“ potvrdil Deníku velmi dobře informovaný a důvěryhodný zdroj z BK Mladá Boleslav.

Hráči k tomu ale mlčí. „Myslím, že k tomu nebudu teď nic říkat. Ne, nebudu se vyjadřovat,“ odpovídal na opakovanou otázku Deníku kapitán Richard Král. Právě kapitán a asi deset hráčů mělo mít s trenérem neshody. „Šli proto za sportovním ředitelem Šindelem a žádali ho o Kaňkovského odvolání,“ tvrdí náš zdroj.

Ani tyto informace však klub nekomentoval. „K odchodu trenéra Petra Kaňkovského mohu uvést jen tolik, že obě strany se dohodly, že další pokračování Petra Kaňkovského by nebylo ku prospěchu věci. Žádné další vyjádření k této záležitosti nebudou obě strany uvádět,“ uvedl sportovní ředitel klubu Jaromír Šindel.

K hlavní rozepři mezi hráči došlo zřejmě na nedávném soustředění. Na trénink „na ledě“ už totiž Kaňkovský s hráči po jejich čtrnáctidenní dovolené nenastoupil. Podle generálního manažera klubu Cyrila Suka byl trenér ještě na semináři v Písku.

Nový trenér zatím není

Sám kouč k aféře mlčí. „Nechci klubu nijak škodit. Jediné, co mohu říci, že mezi mnou a klubem došlo ke vzájemné dohodě o ukončení spolupráce. Více se k tomu nebudu vyjadřovat,“ sdělil Deníku trenér Petr Kaňkovský.

Tým se od úterý připravuje pod vedením sportovního ředitele klubu Jaromíra Šindela a dosavadního asistenta Leo Gudase na druhé ledové ploše v Mladé Boleslavi.

Bude se okamžitě hledat nový trenér? „Přípravou mužstva na mistrovské boje jsem byl spolu s Leo Gudasem pověřen já. Momentálně žádné jiné řešení nehledáme a uvidíme, co přinese čas,“ dodal ředitel Šindel.

Trenér Kaňkovský trénoval Mladou Boleslav od začátku tohoto roku. Nahradil Jana Votrubu, který tehdy nečekaně odešel do Ústí nad Labem. Narychlo dosazený kouč s boleslavským týmem suverénně vyhrál základní část první ligy a po napínavé a drtivé výhře v baráži postoupil do extraligy.

Boleslav se objeví v nejvyšší soutěži po 70 letech, ale bez Kaňkovského.