Český útočník Roman Červenka z Omsku byl při středečním slavnostním udílení cen Kontinentální hokejové ligy zařazen do All Star týmu uplynulého ročníku. Oceněn byl i Marek Kvapil z Dynama Moskva, který dosáhl nejrychlejší branky sezony, když se 17. září na ledě Spartaku Moskva trefil už v 9. vteřině.

Mezi nejlepší šestici soutěže se v ocenění Zlatá helma dostali také gólman Alexandr Jerjomenko z Dynama Moskva, obránci Dmitrij Kalinin z Petrohradu, Kevin Dallman z Astany a útočníci Alexandr Radulov z Ufy a Michail Anisin z Dynama Moskva.

Červenka, který loni přebíral cenu pro nejlepšího střelce soutěže, si v 54 zápasech základní části připsal 39 bodů za 23 tref a 16 asistencí. V play off vyhrál produktivitu - ve 20 duelech nasbíral 22 bodů za 11 gólů a stejný počet přihrávek. Po dvou letech strávených v Omsku zamíří šestadvacetiletý útočník do NHL, kde bude oblékat dres Calgary.

Cenu 'Sekunda' vedle Kvapila za nejrychlejší trefu převzal také za nejpozději vstřelený gól Danis Zaripov z Kazaně, který čtvrté čtvrtfinále proti Čeljabinsku rozhodl v čase 108:54. "Mám s Dynamem smlouvu ještě na další sezonu a doufám, že to není moje poslední cena," řekl při vyhlášení Kvapil. Napodobil krajana Jiřího Hudlera, který dosáhl nejrychlejší trefy také v dresu Dynama Moskva v sezoně 2009/10, kdy skóroval ve 12. vteřině.

Zlatou hokejku získal Radulov

Zlatou hokejku pro nejlepšího hráče základní části obhájil Alexandr Radulov, který byl se 63 body za 25 branek a 38 asistencí také nejproduktivnějším hráčem dlouhodobé soutěže. Cenu pro nejlepšího střelce převzal Brandon Bochenski z Astany (27 branek) a pro nejproduktivnějšího obránce jeho spoluhráč Dallman (54 bodů). Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Jerjomenko a nováčkem Dmitrij Lugin z Chabarovsku.

Nejužitečnějším hráčem podle účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech (35 kladných bodů) se stal Švéd Tony Martensson z Petrohradu, jenž byl spolu s Krišjanisem Redlihsem z Dinama Riga i gentlemanem na ledě. Nejlepší útočnou trojicí se stali díky 46 vstřeleným gólům Alexej Morozov, Niko Kapanen a Danis Zaripov z Kazaně.

Cenu pro nejlepšího trenéra převzal Olegs Znaroks z mistrovského Dynama Moskva. Loni byl nejlepším koučem Čech Miloš Říha tehdy z Atlantu Mytišči. Petrohrad, který vedl Říha v této sezoně, obdržel Bobrovovu cenu za největší počet vstřelených branek v sezoně (254).