Poprvé za Pardubice nastoupil do extraligového zápasu ve svých sedmnácti letech. Nyní čtyřicetiletý kanonýr svou parádní kariéru uzavírá. Naposledy oblékl dres Dynama 23. dubna 2019, kdy Pardubičtí v posledním utkání baráže zdolali Kladno 4:1. V součtu s baráží nastoupil Sýkora k 919 zápasům, v nichž vstřelil 393 branek a přidal 280 nahrávek. To vše v barvách Pardubic!

"Petr Sýkora je jednou z nejvýraznějších postav novodobé historie pardubického hokeje. Jeho kariéra i bilance je úctyhodná, navíc nikdy nehrál v extralize za jiný klub. Beru ho jako velkého patriota a jsem moc rád, že i po skončení profesionální kariéry chce pomáhat u mládeže vychovávat své následovníky,“ řekl generální ředitel klubu Martin Sýkora.

Oblíbený útočník se po minulé sezoně rozmýšlel, co bude dál. "Máme velkou radost, že nadále chce pracovat pro pardubický hokej a pomáhat naší mládeži. Jsme připraveni využít jeho osobnost a výjimečné hokejové dovednosti ve výchově našich nadějí,“ doplnil Sýkora s tím, že Dynamo připravuje oficiální rozloučení s extraligovou kariérou Petra Sýkory.

Forvard s číslem 37 je pardubickým odchovancem a se svým mateřským klubem získal dva mistrovské tituly. "Cítil jsem, že přišel správný čas uzavřít jednu hokejovou kapitolu. Chtěl bych poděkovat klubu za trvalou důvěru a fanouškům za podporu. Těším se na novou práci pro Dynamo, budu se snažit být maximálně nápomocen východě našich nadějí,“ uvedl Petr Sýkora.

V zámoří naskočil i do 12 zápasů NHL, v letech 2008 - 2013 odehrál čtyři sezony ve švýcarském Davosu. Tam slavil taky dvakrát vítězství v nejvyšší soutěži. Posledních šest ročníků už znovu Sýkora hájil pardubické barvy.