Vejmelka přitom mířil loni v létě do zámoří z Brna s tím, že bude začínat na farmě v Tusconu. Přesvědčivými výkony v přípravě si ovšem řekl o místo v hlavním týmu Arizony, kde postupně získal největší důveru. Za pouštní celek odchytal šestatřicet utkání a drží si úspěšnost zásahů 90,5 %. Průměr inkasovaných branek na zápas činí 3,35.

Tomáši Vincourovi uplynulá sezona nevyšla.
Kometa se trefila do slovenských posil, zklamali reprezentant i stálice

Brankáře Petre Mrázka si nestáhl žádný klub ze seznamu volných hráčů, kam jej zařadilo Toronto. Plánované řešení situace v brankovišti se ale Maple Leafs zkomplikovalo, protože kanadský celek přišel o plánovanou posilu Harriho Säteriho. S finským reprezentačním gólmanem, který národnímu týmu výrazně pomohl v únoru k triumfu na olympijských hrách v Pekingu, sice Toronto podepsalo kontakt, ale nejdříve ho muselo zařadit na takzvaný waiver list. Odtud si jej vzala Arizona.

Hokejistu Alexandra Ovečkina pojí s ruským vůdcem Vladimirem Putinem blízký přátelský vztah.
Berou miliony, o invazi mlčí. Zmrazit hokejistům majetky? Ovečkin sankce neřeší

Mrázek před sezonou podepsal s Maple Leafs tříletou smlouvu na 11,4 milionu dolarů. Třicetiletý brankář měl vytvořit dvojici s Jackem Campbellem, v novém působišti se mu ale zatím příliš nedařilo. Dosud zasáhl do 17 zápasů, ve kterých Javorovým listům pomohl k deseti výhrám. Má však úspěšnost zásahů pouze 88,4 procenta a průměrně inkasoval 3,48 gólu na utkání. Podle informací zámořských médií se Toronto snažilo Mrázka v minulých dnech neúspěšně vyměnit do jiného klubu.