Podle stručné tiskové zprávy, kterou představitelé ČSLH vydali, si členové výkonného výboru stanovili jednotlivé kroky, kterými se budou v následujících dnech zabývat. O složení realizačního týmu pro nadcházející sezonu 2023/24 rozhodnou "v nejbližší době".

Slovenský brankář Adam Húska.
Hokejistům stále chutnají krvavé rubly. Válku nezastavíme, říká slovenský talent

„Vzhledem k tomu, že jde o domácí hokejové mistrovství světa, což je pro české sportovní fanoušky největší akce roku 2024, nechceme se unáhlit a chceme učinit to nejlepší a nejsmysluplnější rozhodnutí,“ uvedl prezident svazu Alois Hadamczik.

Obdobně zástupci ČSLH rozhodli i 8. června, kdy Jalonen a další členové realizačního týmu na výkonném výboru předkládali své analýzy nevydařeného světového šampionátu v Rize a Tempere. Český tým v květnu vypadl ve čtvrtfinále a obsadil celkově 8. místo, což je historicky nejhorší výsledek.

Upádek kreativity

Trenérskému týmu v čele s Jalonenem vyčítala široká veřejnost defenzivní pojetí hokeje a kopírování stylů jiných hokejových velmocí. Podle slov fanoušků národnímu týmu vymizela především tradiční česká kreativita, která národní tým během největších úspěchů zdobila.

Šéf českého hokeje Alois Hadamczik
Kauza Jaškin? Češi jsou z Hadamczika v šoku, hokejový šéf čelí ostré kritice

„Výkonný výbor se k nějakým změnám a všemu, co a jak by bylo do budoucna dál, staví velice zodpovědně. Jednání jsou velmi dlouhá a náročná,“ uvedl tehdy Hadamczik. Generální manažer Martin Havlát následně dostal za úkol, aby nejpozději do 20. června s Jalonenem a spol. vypracovali podrobnou zprávu s plány pro další sezonu. Výkonný výbor s ní ale dnes jednohlasně nesouhlasil.