Město hříchu a hnízdo hazardu, nonstop světélkující ve vyprahlé Mohavské poušti. Tam se jezdí za kocovinou, ne za sportem. To se teď ale mění.

Od příští sezony totiž do slavné NHL vstupuje jako její 31. člen tým právě z Las Vegas. Majoritní vlastník klubu Bill Foley sebevědomě hlásí, že návštěvnost ledního hokeje v netradiční lokalitě je zajištěna.

Co ale zatím zdaleka není jisté, je podoba kádru. Kdo vlastně bude hrát za Golden Knights?

Talentovaný útočník Martin Nečas.
S Buffalem jsem se smál celou dobu, říká Nečas o pohovoru před draftem

Draft klepe na dvěře

To se definitivně dozvíme ve středu. Klub v rámci oslnivé show (jak jinak v Las Vegas) oznámí, které hokejisty si vybral v rozšiřovacím draftu.

Všechny kluby NHL v neděli zveřejnily seznamy svých hráčů, které si chtějí ochránit. Ze „zbytku", tedy všech nechráněných borců, si Golden Knights vybírají po jednom hráči z každého týmu.

„Každé jméno pečlivě zvažujeme," uvedl generální manažer George McPhee, který si hráče vybíral už od pondělí, rozhodnutí ale bude oznámeno až před tradičním předáváním sezonních trofejí.

Kluby si pochopitelně většinu velkých hvězd chrání, i tak má ale McPhee na výběr z mnoha zajímavých jmen.

Michal Jordán v dresu reprezentace
Jordán se chystá na angažmá u čínských hranic: Asi zažiju šok

Mrázek na odchodu z Detroitu?

Zahrají si v Las Vegas (hokej, ne blackjack) také nějací Češi? S klubem si už dříve plácl Tomáš Hyka, další vyslance ze srdce Evropy si ale může nováček NHL vybrat právě v rozšiřovacím draftu.

Leckoho překvapilo, že na listině dostupných hráčů je Petr Mrázek. Detroit si talentovaného gólmana dlouhá léta piplal, poslední sezona ale Mrázkovi vůbec nevyšla. Navíc se v zámoří šíří zvěsti o jeho problematickém chování.

„Někdy působil až moc suverénně a namyšleně a tím si škodil," píší detroitská média. Chytat ale Mrázek rozhodně umí. Na trhu je hned několik kvalitních gólmanů (včetně Marca-Andre Fleuryho z Pittsburghu), ostravský rodák je ale pro Las Vegas lákavou volbou.

Český hokejista Ostap Safin.
Sparťan Ostep Safin: Chci být vybrán v prvních dvou kolech draftu

Plekanec, Neuvirth a spol.

Do nevadské pouště by mohl zamířit po dvanácti sezonách v Montrealu zkušený Tomáš Plekanec. Uznávaný magazín The Hockey News dokonce spekuloval, že všestranný útočník by mohl aspirovat i na pozici historicky prvního kapitána Golden Knights.

K dispozici jsou z českých hráčů s platnou smlouvou také brankář Michal Neuvirth z Philadelphie či útočníci Lukáš Sedlák (Columbus), Dmitrj Jaškin (St. Louis) a Tomáš Nosek (Detroit).

Las Vegas může sáhnout i po dalších zvučných jménech, jenže českým hvězdám jako jsou Jaromír Jágr, Ondřej Pavelec, Jiří Hudler, Aleš Hemský nebo Martin Hanzal teď končí kontrakty a 1. července se mohou stát neomezeně volnými hráči. Golden Knights by se tak s nimi museli urychleně dohodnout na nové smlouvě.

Ondřej Pavelec
Brankář Pavelec před rozhodujícím létem: Priorita je NHL, nervózní nejsem