OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU

Ještě pár minut po zápase jej pořádně žrala druhá inkasovaná branka. „Tenhle gól prostě neměl jednoznačně platit. Jsem si tím stoprocentně jistý," tvrdil Kašík.

Co vás štve?
Bylo jasně vidět, že mě regulérně podrazil v brankovišti. Měl by to pískat, ale bohužel se rozhodl jinak. Přitom ani ne týden zpátky jsme právě toto situace řešili s rozhodčími. Byla nám ukazována právě jedna z mistrovství světa, kde nám právě takhle dali Dánové gól. Srazili brankáře podobně jako třeba se Švédy. Ono stačí do brankáře někdy jen ťuknout. Určitě jsme chtěli mít víc, než bod. Ale rozhodl druhý gól.

Rozhodilo vás to?
Musím se přiznat, že ačkoliv je to jen přípravné utkání, docela jsem se naštval (použije ostřejší výraz). Nemám rád, když je něco nespravedlivě pískáno. Trochu jsem ulítnul, udělal pár faulů. Ale pak velmi rychle jsem se uklidnil. Jestliže jsme ztratili bod v prodloužení, tak podle mě jsme o něj ve skutečnosti přišli tímto rozhodnutím.

Vyčítáte si v nájezdech některý ze dvou inkasovaných gólů, nebo to trefili tak, že jste neměl šanci?
Já mu říkám super top skorer. (Pobaveně se rozesměje.) Moc dobře jsem věděl, že to tam vystřelí. Šel jsem tam, ale prostě to trefil. Zase si nemůžu hlídat jen jedno místo. Je to natolik zkušený hráč, že může vystřelit kamkoliv. Třebaže jsem tam šel s předstihem, i tak mi to trefil kolem ucha přímo do šibenice. Nám naopak chybělo něco zkusit na gólmana, jako to udělal. Ale všechno se dá chytit. Kdybych byl trochu lépe rozpoložený, třeba bych to měl. Dneska mě ale dostali a dali mi dva góly z pěti nájezdů.

Je Fribourg díky dvěma výhrám nejtěžší ze soupeřů?
Nevím. Hrají trochu divný hokej. Podobný tomu našemu. Proto to byly oba vyrovnané zápasy. Dnes měli víc štěstí. Možná i díky tomu, že to není extraliga a kluci to neberou zase tak extrémně vážně. Stejně z toho nic nemáme a můžeme to brát maximálně jako přípravu. Být to v soutěži, určitě to zahrají poctivěji. Třeba v nájezdech by si nezkoušeli některé věci, ale to co dělají obvykle.

Přesto tempo zápasu bylo vysoké, ne?
Taky jsem to klukům říkal. Třebaže je to přátelák, nemůžeme se na něj zase úplně vykašlat. Proto jsme hráli naplno, i proto, že to byl poslední přípravák. Měl jsem z toho radost. Odehráli jsme tady dobrý zápas. V prodloužení už nám scházela trošku motivace.

Co říkáte na atmosféru?
Čekal jsem víc lidí. Myslel, že tady bude plno. Bylo to podobné jako v Česku.

Jak jste přežili cestu letadlem?
Nejkratší cestu, kterou budeme cestovat, bude paradoxně do Djurgaardenu. Protože do Stockholmu máme letět z Brna. I do Fribourgu se cesta protáhla na deset hodin. Naštěstí chvíli jsme jeli autobusem, pak jsme si odpočinuli na letišti a letěli. Nebyli jsme jen deset hodin zavření v autobuse. Takže proto se cesta dala snést mnohem lépe.